13. srpna 2017 15:19 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Americký turista hajloval v Drážďanech. Kolemjdoucí Němec ho praštil

Německá policie - ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Německá policie - ilustrační foto | foto: Morris Mac MatzenReuters

DRÁŽĎANY Německá policie oznámila, že opilý Američan, který se na území Německa pohyboval jako turista, opakovaně zdravil nacistickým hajlováním. Dráždil tak kolemjdoucí, z nichž jeden muže nakonec zpacifikoval. Turista z toho vyšel s lehkými zraněními.

Drážďanská policie o incidentu informovala v neděli. Oznámila, 41letý Američan, po odplatě německého kolemjdoucího utrpěl lehká zranění. Incident se odehrál v sobotu ráno okolo osmé hodiny.

„Podle policejních informací je Američan v současnosti vyšetřován za porušování německých zákonů proti zobrazování nacistických symbolů či sloganů. Měl extrémně vysokou hladinu alkoholu v krvi,“ napsala agentura AP s odkazem na německou policii. Útočník z místa uprchnul. Policie po něm pátrá kvůli způsobení újmy na zdraví. Jeho jméno policie zná, ale nezveřejnila ho.

Stalo se tak podruhé v tomto měsíci, že turisté překročili zákon na území Německa za nacistický pozdrav. Na začátku srpna byly chyceny dvě čínské turistky, které se fotily před berlínskou budovou Reichstag. Na fotografii obě ukazují nacistický pozdrav.

Lidovky.cz

KRUTÁ REALITA: První měsíce po porodu byly peklo
KRUTÁ REALITA: První měsíce po porodu byly peklo

Měli jste možnost si přečíst o mém porodu a o pobytu v porodnici na šestinedělí. Nyní bych chtěla rozvést poslední a nejtěžší část mého příběhu. První půlrok mého mateřství.