Neděle 1. srpna 2021, svátek má Oskar
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Americký turista hajloval v Drážďanech. Kolemjdoucí Němec ho praštil

Svět

  15:19
DRÁŽĎANY - Německá policie oznámila, že opilý Američan, který se na území Německa pohyboval jako turista, opakovaně zdravil nacistickým hajlováním. Dráždil tak kolemjdoucí, z nichž jeden muže nakonec zpacifikoval. Turista z toho vyšel s lehkými zraněními.

Německá policie - ilustrační foto foto: Morris Mac MatzenReuters

Drážďanská policie o incidentu informovala v neděli. Oznámila, 41letý Američan, po odplatě německého kolemjdoucího utrpěl lehká zranění. Incident se odehrál v sobotu ráno okolo osmé hodiny.

„Podle policejních informací je Američan v současnosti vyšetřován za porušování německých zákonů proti zobrazování nacistických symbolů či sloganů. Měl extrémně vysokou hladinu alkoholu v krvi,“ napsala agentura AP s odkazem na německou policii. Útočník z místa uprchnul. Policie po něm pátrá kvůli způsobení újmy na zdraví. Jeho jméno policie zná, ale nezveřejnila ho.

Stalo se tak podruhé v tomto měsíci, že turisté překročili zákon na území Německa za nacistický pozdrav. Na začátku srpna byly chyceny dvě čínské turistky, které se fotily před berlínskou budovou Reichstag. Na fotografii obě ukazují nacistický pozdrav.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!