Pondělí 2. srpna 2021, svátek má Gustav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Anketu 'Měl by být Obama zavražděn?' založilo na Facebooku dítě

Svět

  17:08
WASHINGTON - Americká tajná služba zjistila, že to bylo dítě, kdo stál za průzkumem na internetu, v němž lidé dostali otázku, zda si myslí, že by prezident Barack Obama měl být zavražděn. S odvoláním na mluvčího tajné služby Edwina Donovana o tom dnes informovala agentura AP.

Americký prezident Barack Obama foto: ČTK

Průzkum se v sobotu objevil na populární sociální webové síti Facebook, ale záhy byl stažen, když společnost byla upozorněna na jeho existenci. V průzkumu dostali uživatelé Facebooku otázku: "Měl by být Obama zabit?" Na výběr měli čtyři odpovědi - ne, možná, ano a ano, když omezí moji zdravotní péči.

Podle Donovana nebyli dítě, které průzkum zveřejnilo, ani jeho rodiče obviněni z trestného činu. Donovan uvedl, že se pracovníci tajných služeb s dítětem i jeho rodiči sešli a zjistili, že od nich Obamovi nehrozí žádné nebezpečí. "Případ je uzavřen," oznámil Donovan. Identitu dítěte nezveřejnil.

Facebook uvedl, že otázku nevymyslela společnost, ale neznámá nezávislá osoba za použití registrace do sítě, kterou později administrátoři stránek zablokovali.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!