17. února 2019 11:40 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Bernie Sanders připravuje oznámení o kandidatuře na amerického prezidenta

Nezávislý americký senátor Bernie Sanders. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nezávislý americký senátor Bernie Sanders. | foto: Reuters

NEW YORK Nezávislý senátor Bernie Sanders natočil video, v němž oznamuje kandidaturu v prezidentských volbách 2020. Napsal to v sobotu zpravodajský server Politico. Sanders se už v minulých volbách pokoušel o nominaci Demokratické strany, ale v souboji s Hillary Clintonovou neuspěl.

Kdy Sanders video zveřejní, není podle amerického serveru zatím známo. Není vyloučeno, že nejprve vytvoří přípravný výbor, stejně jako to udělala demokratická kandidátka Elizabeth Warrenová.

Sanders, který v Senátu zastupuje stát Vermont, je v amerických médiích označován za levicového radikála a zaníceného bojovníka proti oligarchii. Podle analytiků by v kampani mohl těžit z celkového posunu Demokratické strany doleva, k němuž došlo v reakci na politiku republikánského prezidenta Donalda Trumpa.

V průzkumech mezi možnými demokratickými kandidáty se Sanders spolu s bývalým viceprezidentem Joe Bidenem a kalifornskou senátorkou Kamalou Harrisovou objevuje na prvních místech.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz