Pátek 17. září 2021, svátek má Naděžda
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Blesk v Tatrách zasáhl tři turisty, popálil ženu

Svět

  14:49
BRATISLAVA - Trojici slovenských turistů, které zasáhl blesk, zachraňovali v pátek večer letečtí záchranáři v Západních Tatrách. Jak informovaly slovenské weby, nejtěžší zranění měla mladá žena, která utrpěla popáleniny horní i dolní končetiny. Zbylí dva turisté byli otřesení a potlučení.

Bouřky - ilustrační foto: Lidové noviny

Blesk do trojice uhodil v době, kdy byli těsně pod vrcholem kopce Príslop. Letečtí záchranáři z Popradu je na místě ošetřili a poté přepravili do Žiarské doliny, odkud byli zranění sanitkou přepraveni do Liptovského Mikuláše. Pravděpodobně blesk v uplynulých dnech zabíjel na polsko-slovenském pomezí.

Na polské straně pohoří Pieniny zasáhl čtveřici turistů z Varšavy; ani padesátiletí manželé, ani jejich syn se snoubenkou nepřežili. Těla turistů se našla nedaleko jedné z turistických stezek.

ČTĚTE TAKÉ:

Autoři: ,

Nesmysly o inflaci v Česku. Znovu bude nízká, uvidíte, tvrdí ekonom Michl

Premium ČSÚ zveřejnil, že inflace je nejvyšší od roku 2008, 4,1 %. Hned v pátek jsem k tomu vydal v MF DNES článek „Nebojte se...

Chci přidat 20 tisíc. Generaci Z kuráž nechybí, s trpělivostí už je to horší

Premium Sedmatřicetiletý Libor vede pobočku banky v krajském městě. Za poslední měsíce přijal několik mladých lidí, dvacátníků...

Hladovění je to nejlepší, co pro sebe lidé mohou udělat, říká neurolog

Jde o největší problém současné medicíny, a to bez ohledu na covid-19 - Alzheimerova nemoc, nejčastější typ demence....

Mohlo by vás zajímat