Pátek 21. ledna 2022, svátek má Běla
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Británii sužují záplavy. Počet obětí zřejmě stoupl na tři

Svět

  12:58
LONDÝN - Při prudkých záplavách v Británii, které si již v pátek vyžádaly život jednoho člověka, zahynuli pravděpodobně další dva lidé o víkendu.

Zatopené ulice města Cockermouth

V Jezerní oblasti, jež byla zasažena v noci na pátek nejvíce, dnes zatím pokračují odklízecí práce. Pro nadcházející dny meteorologové předpovídají nové deště.

Dnes ráno bylo zahájeno pátrání po ženě, kterou v sobotu večer strhla rozbouřená voda na jihu Walesu. V Devonu na jihozápadě Anglie zahynul kanoista, kterého překvapilo náhlé zvýšení hladiny řeky. V pátek přišel o život čtyřiačtyřicetiletý policista, pod nímž rozbouřená voda strhla most ve městě Workington.

Od čtvrtka do pátku spadlo v tomto regionu více než 314 milimetrů srážek za 24 hodin, což je anglický rekord.

Kolem stovky lidí zůstává ubytováno v nouzových přístřeších, stovky dalších nalezly útočiště u příbuzných a přátel.

V Cumbrii bylo poškozeno na 1300 domů a úřady nařídily inspekci 1800 mostů.

Sever Anglie, město Cockermouth.

Britský premiér Gordon Brown, který oblast v sobotu navštívil, slíbil pomoc ve výši jednoho milionu liber (asi 28 milionů Kč). Podle pojišťoven, které citují média, by škody mohly dosáhnout až 100 milionů liber (až 2,8 miliardy Kč).

Srážkami, jaké podle úřadů neměly za posledních 800 let obdoby, byl zasažen i jih a západ Irska. Na pomoc zde byla povolána armáda, zejména v druhém největším městě Corku.

Záchranné akce na severu Anglie. Evakuováno muselo být na dvě stě osob.

Autor:

ANALÝZA: Tři důvody, proč Rusko vpadne na Ukrajinu. A tři další, proč ne

Premium Copak se asi odehrává v hlavě Vladimira Putina? To je otázka, kterou dnes řeší celý svět. Ruský prezident rozehrál...

Velký test samotestů na covid: lépe fungují výtěrové, některé neodhalí nic

Premium Ještě před dvěma lety znamenaly dvě čárky na testu, že se budou chystat křtiny, delta byly americké aerolinky, gama...

Nevěra dříve či později vztah zničí. A není cesty zpět, říká filmařka Sedláčková

Premium Vede doslova dvojí život ve dvou zemích. Ve Francii pracuje Andrea Sedláčková především jako střihačka filmů, u nás...

Mohlo by vás zajímat