Středa 12. srpna 2020svátek má Klára 29 °C skoro jasno Předplatné LN
aktualizováno  Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Britská bilance epidemie je vyšší o 181 mrtvých a 1425 nakažených, tempo růstu počtu obětí nadále klesá

Muž v Londýně | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Muž v Londýně | foto: Reuters

Londýn/Řím Oficiální britská bilance epidemie covidu-19 za poslední den vzrostla o 181 mrtvých a 1425 případů nákazy koronavirem. Ministerstvo zdravotnictví nově eviduje celkem 41 662 obětí v řadách obyvatel pozitivně testovaných na virus SARS-CoV-2, přičemž statistika v sobotu narostla méně než v pátek i minulou sobotu.

Tempo růstu počtu mrtvých nadále klesá a v posledních dnech se pohybovalo okolo 200 obětí za den. V dubnu, kdy epidemie v Británii vrcholila, byl denní průměr déle než dva týdny nad 800 úmrtími spojovanými s covidem-19.

Koronavirus se už v zemi potvrdil u skoro 295 000 lidí. Nových 1425 případů znamená rovněž pokračování klesajícího trendu, byť tento týden Británie hlásila i nižší čísla. Bilance nakažených i mrtvých má země nejvyšší z celé Evropy.

I britské úřady už nicméně výrazně uvolnily plošná karanténní opatření přijatá ve druhé polovině března. Žáci se začali vracet do školních lavic a obyvatelé už nemají nařízenou přísnou izolaci. Zpravodajský web BBC uvádí, že od soboty mohou lidé v Anglii a Severním Irsku vytvářet se svými blízkými z jedné oddělené domácnosti „podpůrné bubliny“, v níž se nemusí dodržovat zásady boje proti nákaze. V pondělí pak budou moci v Anglii obnovit provoz „postradatelné“ obchody jako prodejny oblečení či knihkupectví.

Nová čísla z Itálie se nevymykají trendu posledních dvou týdnů

Oficiální bilance obětí koronaviru v Itálii za 24 hodin narostla o 78 případů a aktuálně tak činí 34 301 úmrtí. Nový denní součet je o něco vyšší než ve čtvrtek a v pátek, nicméně se nevymyká z trendu posledních dvou týdnů. Potvrzených nákaz přibylo 346, přičemž ani tato hodnota ve statistikách z tohoto měsíce nevyčnívá.

Od počátku šíření infekce už mělo v Itálii na virus SARS-CoV-2 pozitivní test 236 651 lidí, uvedla s odvoláním na aktualizované vládní údaje agentura Reuters. Podle údajů americké Univerzity Johnse Hopkinse italská bilance nakažených kromě minulého pátku v posledních dvou týdnech vždy narůstala o méně než 500 případů. Denní počty úmrtí hlášené italskou vládou se zase od 30. května drží pod stovkou.

Italské úřady pokračují v uvolňování restrikcí zavedených v boji s koronavirem. V pondělí se v zemi otevřou dětské tábory, zábavní parky a pro menší počet diváků i divadla a kina. Termální lázně a wellness centra se budou moci otevřít jen v těch regionech, které mají nízké počty nově nakažených.

Francie hlásí čtvrtý den za sebou méně než 30 úmrtí na covid-19

Francouzské ministerstvo zdravotnictví dnes ohlásilo 24 nových úmrtí způsobených nemocí covid-19, čímž celková bilance epidemie narostla na 29 398 mrtvých. Už čtvrtým dnem po sobě ve Francii denní součet obětí zůstal pod 30, napsala agentura Reuters.

Statistika mrtvých v zemi narůstá po desítkách už od 20. května, denní počet nahlášených úmrtí spojených s covidem-19 od té doby překročil stovku pouze dvakrát. V minulých třech dnech vláda hlásila 23, 27 a 28 nových obětí nákazy.

Zároveň pokračuje už asi dva měsíce trvající pokles vytíženosti nemocnic. Ty aktuálně hlásí necelých 10 909 pacientů se zdravotními problémy způsobenými koronavirem, přičemž za poslední den tento údaj klesl o 215. Počet lidí s covidem-19 na jednotkách intenzivní péče ve Francii klesl o osm na aktuálních 871.

Bilance úmrtí připisovaných koronaviru je v zemi pátá nejvyšší na světě po Spojených státech, Brazílii, Británii a Itálii.

Snažím se naučit mít jizvy po popálení ráda, říká Týnuš Třešničková

Kristýna Třešňáková známá pod jménem Týnuš Třešničková (Praha, 27. června 2020) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Byl to okamžik. Vteřina, v níž ji ožehly plameny. Vlasy, krk, ruce, obličej... Ten krásný obličej, který ji živí. Jedna...

Největší slabiny ojetých dodávek. Přinášíme přehled nejporuchovějších vozů

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Dodávky byly stvořeny pro práci. Najedou mnohem více kilometrů než osobní auta, a to v náročných podmínkách. Ne všechna...

VELKÝ TEST ZOO: přehled cen, zvířat i atrakcí. Přijeďte, pomůžete!

Tygr ussurijský v Zoologické zahradě Olomouc | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Mají otevřeno 365 dní v roce, ať praží slunce, nebo se žení čerti. Na několik týdnů je zavřel až koronavirus. Chcete...

Ověřeno: Vyrazte s dětmi do BRuNO family parku a zažijte spoustu dobrodružství
Ověřeno: Vyrazte s dětmi do BRuNO family parku a zažijte spoustu dobrodružství

Užíváte si léto na výletech? Pak pro vás máme tip, kde se děti opravdu vyřádí. Zamiřte do moravské metropole, a to do BRuNO family parku. Najdete...