Čtvrtek 29. července 2021, svátek má Marta
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Britský soud odsoudil ‚ďábelského‘ pečovatele, který otrávil 21 lidí

Svět

  15:28
LONDÝN - Soud v severoanglickém Manchesteru uznal vinu ošetřovatele, který záměrnou kontaminací fyziologického roztoku inzulinem zabil dva lidi a dalším 19 způsobil vážné zdravotní komplikace. Informoval o tom v pondělí portál BBC. Výši trestu oznámí soud v úterý, předpokládá se, že pečovatel dostane doživotní vězení.
Infuze

Infuze foto: Shutterstock

Případy se odehrály na přelomu let 2011 a 2012 v nemocnici ve Stockportu nedaleko Manchesteru. Pečovatel Victorino Chua původem z Filipín vstřikoval inzulin do infuzí s fyziologickým roztokem, které pak bez jakéhokoli podezření ostatní sestry a pečovatelé podávali postarším pacientům.

Před vynesením verdiktu o vině se porota radila 11 dní. Mezi důkazním materiálem byl také dopis, ve kterém Chua uvádí, že býval andělem, který se ale změnil v ďábla, a že ho tíží činy, které si s sebou vezme do hrobu. Motiv jeho počínání není znám, má se za to, že takto dával průchod své frustraci.

Autoři: ,

LETNÍ SOUTĚŽ: Přidejte svůj tip na výlet a hrajte o jednu z 10 krásných cen
LETNÍ SOUTĚŽ: Přidejte svůj tip na výlet a hrajte o jednu z 10 krásných cen

Vkládejte svoje tipy na výlety s dětmi a vyhrávejte hodnotné ceny po celé léto. Sdílejte svoje oblíbená místa, hodnoťte tipy ostatních, hrajte o...