Sobota 6. března 2021svátek má Miroslav 3 °C skoro jasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Český prodejce řídil v Anglii vyřazenou Octavii s falešnými značkami. Dostal podmínku a 200 hodin prací

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy ilustrační snímek | foto: Shutterstock

Wakefield (Anglie) Britská policie zatkla třiatřicetiletého Čecha, který ve městě Wakefield na severu Anglie řídil vyřazenou Škodu Octavii s falešnými poznávacími značkami. Muž pracoval pro britského prodejce náhradních dílů a zároveň si bokem přivydělával prodejem ojetin do České republiky. Napsal to server Yorkshirepost. V minulých dnech se uskutečnil soud.

Pavel Scazny na octavii přidělal falešnou poznávací značku, protože auto nebylo pojištěné, a vzhledem k jeho vyřazení z evidence ani být nemohlo. Scazny byl pět let zaměstnancem firmy A to Z Motor Spares. Jeho práce, podle prokurátora Bašíra Ahmeda, spočívala v prodeji náhradních dílů. 

Ahmed uplynulý týden u soudu také uvedl, že měl Scazny i vedlejší práci. Nakupoval levné ojeté škodovky, které pak opravoval a prodával do České republiky. 

Auto, ve kterém byl Scazny zadržen, bylo podle Yorkshirepost vyřazeno 23. března a ten samý den byl Čech v něm viděn ve Wakefieldu. Kvůli chybějící pojistce mělo falešné poznávací značky. Scazny vypověděl, že požádal svého šéfa, aby pro něj značky ve firmě vytvořili, a oni to udělali. „Zjevně mu ohledně jeho vedlejší práce věřili,“ řekl Ahmed.

‚Bylo to naplánované‘

Pavel Scazny se doznal k řízení nepojištěného auta. Obvinění z podvodného používání registračních značek však odmítl. „Někdo mu špatně poradil, aby se v této věci nepřiznal,“ komentoval podle Yorkshirepost Scazneho advokát Mohammed Raffiq.

Scazny, který žije se svou rodinu už více než pět let ve Velké Británii, dostal podmíněný trest šesti měsíců vězení s odkladem na 18 měsíců. Zároveň mu musí vykonat 200 hodin obecně prospěšných prací. „Celé to bylo pečlivě naplánováno, aby nedošlo k pojištění vozidla, o kterém jste věděl, že nemůže být pojištěno,“ uzavřel soudce Christopher Batty.

Dvaadvacet znaků, že s tímhle mužem vás místo pohádky čeká jen utrpení

Jedovaté vztahy | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Některé ženy jako by se zhlédly v popelce. Věří, že oříšky přinášejí prince. Jenže nakonec jsou z nich spíš veverky –...

Inflace požírá uložené peníze. Kam s nimi, aby jich zmizelo co nejméně?

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Naspořili jste 200 000 korun, uložili je na účet, těšili se na úroky a po roce zjistili, že jste zbohatli o celých 340...

Biolog Zrzavý: Covid se postará, abychom umírali i na něco jiného než rakovinu

Evoluční biolog prof. Jan Zrzavý | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Podle amerického psychologa a genetika Roberta Plomina mají zděděné geny daleko větší význam při utváření naší...

Středisko výchovné péče
Speciální pedagog - psycholog

Středisko výchovné péče
Středočeský kraj
nabízený plat: 37 000 - 50 000 Kč