30. července 2018 13:46, aktualizováno  18:19 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

‚Chaos a nedostatek informací.‘ Na letišti na Rhodosu uvázly stovky lidí včetně 180 Čechů

Řecké ostrovy (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Řecké ostrovy (ilustrační foto) | foto: Shutterstock

Atény/Praha Stovky cestujících zůstaly uvězněny na letišti na řeckém ostrově Rhodos, kde v neděli zkolaboval odbavovací systém. Web letiště registruje řadu zpožděných letů. Jedním z nich je i let 180 českých turistů, kteří odletěli zpět do České republiky až v pondělí odpoledne a přistanou v podvečer, řekla mluvčí letecké společnosti Travel Service Vladimíra Dufková. Důvodem zpoždění jsou podle letiště technické problémy způsobené třetí stranou.

O problémech informují především zpravodajské weby skandinávských zemí, které mají na ostrově mnoho turistů. „Technické problémy při odbavování zavazadel na letišti na ostrově Rhodos způsobily zrušení či zpoždění řady letů. Odbavování je zajišťováno ručně, s pomocí tužky a papíru,“ uvedla norská veřejnoprávní televize NRK. „Cestující čekají ve frontách na odbavení šest až sedm hodin.“ Cestující na letišti si stěžují na chaos a nedostatek informací. Někteří pasažéři zůstali v odbavovací hale přes noc, další byli rozvezeni do hotelů v okolí.

Část z přibližně tisícovky norských turistů byla podle norských médií poslána lodí do nedalekého Turecka, odkud měli odletět. Kvůli přísnějším tureckým pravidlům týkajícím se data platnosti pasů však některým z nich policie nepovolila odlet z tureckého letiště a museli zpět na řecký ostrov.

Technický výpadek ovlivnil také nedělní odlet 180 českých turistů spojem největší české letecké společnosti Travel Service. „Odstartovali v 16:44 místního času (15:44), takže předpokládaný přílet do Prahy je kolem 18:30,“ řekla mluvčí Dufková.

ČTK

Partner nechce být u porodu, mám ho přemlouvat?
Partner nechce být u porodu, mám ho přemlouvat?

Ahoj, prosím poraďte mi, jak se s tím srovnat.