2. února 2010 7:18 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Clinton bude koordinovat pomoc na Haiti, dohlédne i na finance

Bývalý americký prezident Bill Clinton pomáhá s výkladat humanitární pomoc na haitském letišti. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Bývalý americký prezident Bill Clinton pomáhá s výkladat humanitární pomoc na haitském letišti. | foto: Reuters

NEW YORK Bývalý americký prezident Bill Clinton bude jmenován mezinárodním koordinátorem pomoci zemětřesením zdevastovanému Haiti. Clinton je v současnosti zvláštním zmocněncem OSN pro Haiti.

Informovala o tom v pondělí agentura Reuters s odvoláním na zástupce OSN.

Clinton bude mít podle zástupců OSN, kteří si nepřáli být jmenováni, na starost koordinaci humanitární pomoci a obnovy zničených oblastí. Dohlížet bude také na distribuci finančních příspěvků. Oficiálně by do této funkce měl být jmenován tento týden.

Bill Clinton již Haiti po ničivém zemětřesení v lednu navštívil, aby se na vlastní oči přesvědčil o škodách, které živel tomuto karibskému státu způsobil. Aktivně se také zapojil do humanitární pomoci a vybírání finančních prostředků na pomoc obětem katastrofy.

Podle diplomatů OSN má Clinton silnou podporu členských zemí a do funkce koordinátora na Haiti se hodí také díky svým zkušenostem a kontaktům s americkou vládou.

ČTK, Lidovky.cz

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz