29. ledna 2018 9:57, aktualizováno  11:06 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

VIDEO: Grammy proti Trumpovi. Clintonová četla na udílení cen z knihy Fire and Fury

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 4Diskuse
Hillary Clintonová předčítá z knihy Fire and Fury. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Hillary Clintonová předčítá z knihy Fire and Fury. | foto: YouTubeČTK

NEW YORK Udílení amerických hudebních cen Grammy zpestřil předtočený klip, na němž skupina celebrit včetně neúspěšné protikandidátky prezidenta Donalda Trumpa Hillary Clintonové citovala pasáže ze skandální knihy Fire and Fury zpochybňující státnické schopnosti šéfa Bílého domu. Ke Clintonové se připojili interpreti John Legend, Cher, Snoop Dogg nebo DJ Khaled.

Kniha novináře Michaela Wolffa Ohnivá zloba: Uvnitř Trumpova Bílého domu (Fire and Fury) nedávno rozbouřila americké veřejné mínění a kritikům Trumpa poskytla svědectví o jeho údajné neschopnosti vládnout. Prezident informace uvedené ve Wolffově knize považuje za lživé. Prohlásil, že je stabilně geniální a emočně vyrovnaný. 

„Dlouhodobě trpí strachem, že bude otráven, a proto se rád stravuje v McDonald’s,“ předčítala z knihy o Trumpovi Clintonová. „Nikdo neví, že do fastfoodu přijde, a strava je proto bezpečná,“ citovala bývalá ministryně zahraničí. Moderátor večera James Gorden Clintonovou za její vystoupení pochválil a žertem prohlásil, že už má cenu Grammy „v kapse“.

Politická vložka při udělování cen americké hudební akademie vyvolala zlobnou reakci některých Trumpových stoupenců. Stálá zástupkyně USA v OSN Nikki Halleyová na twitteru napsala, že protitrumpovská show „zničila velkou muziku svinstvem“.

ČTK
  • 4Diskuse
Nákup až domů: Vyhrajte poukaz na Tesco Online nákupy
Nákup až domů: Vyhrajte poukaz na Tesco Online nákupy

Soutěžíme o poukázky na nákup Tesco Online nákupy v hodnotě 1500 Kč, 1000 Kč a 500 Kč. Objednaný nákup vám kurýr přiveze až ke dveřím, což si pochvaluje i naše redakce eMimino.cz - otestovali jsme dovoz do práce a uspořádali místo oběda společný piknik.