Středa 27. září 2023, svátek má Jonáš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

VIDEO: Grammy proti Trumpovi. Clintonová četla na udílení cen z knihy Fire and Fury

Svět

  9:57aktualizováno  11:06
NEW YORK - Udílení amerických hudebních cen Grammy zpestřil předtočený klip, na němž skupina celebrit včetně neúspěšné protikandidátky prezidenta Donalda Trumpa Hillary Clintonové citovala pasáže ze skandální knihy Fire and Fury zpochybňující státnické schopnosti šéfa Bílého domu. Ke Clintonové se připojili interpreti John Legend, Cher, Snoop Dogg nebo DJ Khaled.

Hillary Clintonová předčítá z knihy Fire and Fury. foto: YouTubeČTK

Kniha novináře Michaela Wolffa Ohnivá zloba: Uvnitř Trumpova Bílého domu (Fire and Fury) nedávno rozbouřila americké veřejné mínění a kritikům Trumpa poskytla svědectví o jeho údajné neschopnosti vládnout. Prezident informace uvedené ve Wolffově knize považuje za lživé. Prohlásil, že je stabilně geniální a emočně vyrovnaný. 

„Dlouhodobě trpí strachem, že bude otráven, a proto se rád stravuje v McDonald’s,“ předčítala z knihy o Trumpovi Clintonová. „Nikdo neví, že do fastfoodu přijde, a strava je proto bezpečná,“ citovala bývalá ministryně zahraničí. Moderátor večera James Gorden Clintonovou za její vystoupení pochválil a žertem prohlásil, že už má cenu Grammy „v kapse“.

Politická vložka při udělování cen americké hudební akademie vyvolala zlobnou reakci některých Trumpových stoupenců. Stálá zástupkyně USA v OSN Nikki Halleyová na twitteru napsala, že protitrumpovská show „zničila velkou muziku svinstvem“.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!