31. října 2014 9:08 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Další humanitární konvoj: Moskva poslala separatistům tisíc tun pomoci

Na rusko-ukrajinskou hranici dorazila v pátek ráno další kolona vozidel s... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Na rusko-ukrajinskou hranici dorazila v pátek ráno další kolona vozidel s... | foto: TwiterReprofoto

MOSKVA Na rusko-ukrajinskou hranici dorazila v pátek ráno další kolona vozidel s ruskou humanitární pomocí pro obyvatele povstaleckých zón na ukrajinském Donbasu. Na přechodu Doněck-Izvaryne začalo podle ruské agentury TASS celní odbavení nákladu o celkové váze tisíc tun, v němž jsou hlavně potraviny a stavební materiál.

Asi stovka nákladních automobilů po odbavení odjede s nákladem do Doněcka a do Luhanska. Podle agentury TASS se do celních procedur zapojili jak ruští, tak i ukrajinští pohraničníci a celníci. Na místě jsou rovněž týmy pozorovatelů Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě (OBSE).

Podle ruského ministerstva pro mimořádné situace, které zásilku vyslalo, obdrží ještě do konce týdne obyvatelstvo Donbasu další dva tisíce tun humanitární pomoci. Již dříve Rusko na východ Ukrajiny vyslalo náklad potravin, léků, elektrických generátorů a stavebnin o celkové váze kolem šesti tisíc tun.

PSALI JSME:

Lidovky.cz, ČTK