28. ledna 2010 7:30 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Další zázrak na Haiti: v troskách univerzity našli živou studentku

Darlene Etienneová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Darlene Etienneová | foto: ČTK

PORT-AU-PRINCE Na Haiti se 15 dní po ničivém zemětřesení podařilo v sutinách najít a zachránit z nich sedmnáctiletou dívku. Je tak 135. člověkem, který se z ruin dostal živý. S odvoláním na záchranáře to uvedla agentura Reuters.

Nalezená dívka Darlene Etienneová byla velmi dehydrovaná, zesláblá a měla slaboučký puls. Má zlomenou levou nohu. Záchranáři ji našli v troskách univerzity v haitské metropoli Port-au-Prince, kde studovala.

Darlene Etienneová

"Nevím, jak mohla tak dlouho vydržet. Je to zázrak," řekl záchranář J. P. Malaganne. Popsal, že zachráněné děvče bylo v šoku a plakalo, ale bylo šťastné. Francouzští záchranáři ho okamžitě dopravili do polní nemocnice.

Čerstvá studentka
Podle svých příbuzných začínala Darlene právě studovat, když univerzitu postihlo ničivé zemětřesení. "Mysleli jsme, že je mrtvá," řekla sestřenice zachráněné Jocelyn A. St. Julesová.Podle záchranářů jsou podobné případy skutečně zázrak. Lidé totiž pod sutinami bez vody obvykle vydrží prý jen 72 hodin. Podle agentury Reuters ale děvče možná mělo k vodě přístup. Když ho tým vynášel ven, mumlalo něco o cole.

Dívka volala o pomoc
Ve středu lidé, kteří bydlí v okolních domech, zaslechli ze sutin slabé
volání. Šli to ohlásit. Záchranář Claude Fuilla se pak na nebezpečné trosky vypravil a uslyšel hlas. Uviděl také černé vlasy pokryté prachem. Odklízel sutiny a téměř mrtvou dívku vyprostil. "Nemohla s námi ve skutečnosti mluvit a říct, jak dlouho tam byla. Myslím, že tam byla od zemětřesení. Podle mne by přežila už jen několik hodin," řekl Fuilla.

Naposledy našli záchranáři živého mladíka v sobotu v troskách hotelu, který se na něj zřítil při katastrofě 12. ledna. V úterý pak ze sutin vyhrabali dalšího muže. Toho zavalil padající dům později při následných otřesech.

ČTK, Lidovky.cz

Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?
Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?

Jsem mámou jedné úžasné holčičky, která si žije ve svém batolecím světě a nic ji netrápí. To však bohužel nemohu úplně říct o sobě, tak jsem se rozhodla se ze svých obav a pochyb aspoň vypsat.