9. března 2019 16:06 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Desítky lidí utrpěly zranění po střetu japonského trajektu s velrybou

Po srážce trajektu s velrybou utrpělo v Japonsku zranění na desítky lidí. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Po srážce trajektu s velrybou utrpělo v Japonsku zranění na desítky lidí. | foto: Reprofoto

Tokio Nejméně 87 osob bylo podle BBC zraněno při nehodě trajektu v Japonském moři; loď plující z přístavu Niigata na ostrov Sado se zřejmě srazila s velrybou. Pět lidí utrpělo vážná zranění.

Provozovatel trajektu, společnost Sado Steam Ship Company, oznámil, že po kolizi lodě s neznámým předmětem zůstala v trupu patnácticentimetrová trhlina. Podle odborníka, na něhož se obrátila televize NHK, je z rozměrů trhliny zřejmé, že plavidlo zasáhlo velrybu. Loď se nicméně sama dostala do cílového přístavu se zhruba hodinovým zpožděním.

V době srážky bylo na palubě 121 cestujících a čtyři členové posádky. „Narazil jsem hrdlem na sedadlo před sebou, lidé kolem mne sténali bolestí,“ popsal situaci jeden z pasažérů. Všichni zranění byli odvezeni do nemocnice. Pět vážně zraněných bylo při vědomí, uvedli záchranáři.

Velryby v tomto ročním období přes Japonské moře migrují, poznamenal zpravodajský server BBC.

ČTK