21. srpna 2015 16:35 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Dva Češi na Slovensku zemřeli poté, co se nadýchali výparů z vlakové cisterny

Ilustrační foto: Záchranná služba | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ilustrační foto: Záchranná služba | foto: Vojtěch ŠeredaLidové noviny

BRATISLAVA Dva čeští pracovníci zemřeli v pátek na severu Slovenska poté, co se během kontroly vlakové cisterny nadýchali výparů neznámé látky. Informovala o tom policejní mluvčí Jana Balogová.

K neštěstí došlo na nákladním nádraží ve městě Vrútky. Zaměstnanci nejmenované pražské firmy ve věku 26 a 31 let měli podle Balogové zkontrolovat cisternu.

Policejní mluvčí uvedla, že z dosud neznámých příčin oba muži skončili v cisterně. Z ní je v bezvědomí vyprostili hasiči. Přivolaní záchranáři začali ihned s resuscitací, ale pracovníky se zachránit již nepodařilo.

Portál čas.sk napsal, že po otevření poklopu se jeden z pracovníků nadýchal neznámé látky a spadl do cisterny. Jeho kolega se mu prý snažil pomoci a rovněž spadl do cisterny.

Balogová řekla, že příčinu smrti určí soudní pitva. Vzorky látky z cisterny byly předány do laboratoře. Případ vyšetřuje policie.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!