Pondělí 25. ledna 2021svátek má Miloš 1 °C sněhové přeháňky Předplatné LN

Diskuse k článku

Loď Alex navzdory zákazu zakotvila v přístavu na italské Lampeduse. Na palubě má přes 40 migrantů

Loď Alex, na jejíž palubě se nachází více než čtyři desítky migrantů, navzdory zákazu vstupu do italských vod zakotvila v sobotu odpoledne v přístavu na italském ostrově Lampedusa, když předtím vyhlásila stav nouze. Je to již druhé plavidlo nevládních organizací, které se za poslední týden dostává do sporu s italskými úřady, upozornila agentura AP.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Min 12.7.2019 1:22

Afrika se zbavuje netáhel a zločinců. Někdo na to i vydělává a někdo se u toho přihřívá.

J. Novák 7.7.2019 8:25

Ukázalo se, že italská justice je součástí migrační mafie.

F. Volo 7.7.2019 9:49

To tak není. Já jako Ital vím jaká je realita. To není problém soudů, ale zákonů. Soud rozhoduje podle platných zákonů. A mafie? Ta právě migraci spíše reguluje.

P. Veselý 7.7.2019 5:27

Tleskám za tu poslední větu. Celé to staví do jiného svetla. Takže nepustit, vyhostit.

P. Kolar 7.7.2019 1:08

Faktem je, že každých pár desetiletí se Německo pokouší posrat celou Evropu. A když to půjde, tak i celý svět.

J. Šejnoha 7.7.2019 0:58

Přijímat lodě se"zachráněnými" Afričany by měly Africké země.

Stále je taková situace, že ve většině Afrických zemí na pobřeží středozemního moře se neválčí. Země jsou to rozlehlé a s příjemným klimatem.

Skutečnost, že se "uprchlíci" těší na Evropské sociální dávky je zcela irelevantní.

R. Stary 7.7.2019 0:25

Toto je cilevedoma mezinarodni akce financovana kriminelnimi skupinami, ktere operuji z OSN a EU. Zapojene jsou i vladni kruhy Nemecka, Nemecko potrebuje pro sve tovarny otroky. V tomto ohledu Nemci nazbirali zkusenosti v rajchu pri zamestnavani totalne nasazenych lidi. Situace se uklidni az Trump zavede na nemecke automobily 25%ni clo.

J. Pluk 6.7.2019 23:30

My, kteří platíme daně, máme rodiny a vychováváme děti, tuhle opovážlivou a povýšenou drzost sledujeme s tichým zoufalstvím. Nejraději bychom řvali a protestovali, ale bojíme se pozdvihnout hlas, protože platíme hypotéku a bojíme se, jaké by to mělo dopad na naše zaměstnání i na naše děti ve školách a školkách.

Bohužel, právě naše děti to nejhůř odnesou. Za dvacet let, až dospějí ti Mohamedové a Ahmedové, kteří již dnes ve většině velkých měst tvoří nejčastější jména novorozených chlapců, a přidají se k nim ti, kteří právě doplouvají nebo se teprve na cestu chystají, teprve poznáme, že byť jich bude v celkové populaci třeba jen 20%, mezi mladými jich bude polovina, ve velkých městech i víc. A na obranu našich dcer již většinová populace nebude mít sílu, protože ji budou tvořit převážně starci.

Pak si snad uvědomíme, že Evropa skutečně nepatří nám - patří našim dětem, kterým ji bezdětní neziskovkáři nechali prožrat Afričany. Snad se ještě probudíme. Ale přestávám tomu věřit.

I. Štípek 7.7.2019 0:37

Tohle je nejpůsobivější a bohužel i nejpravdivější reakce na sebevražednou politiku Německo-francouzské unie, dříve známé jako EU. Smutné.

J. Šejnoha 7.7.2019 0:59

Amen...

J. Kohout 6.7.2019 22:24

Tak nevím, proč si Němci do Afriky nelétají pro migranty letadly, když nejprve musí migranti plavat na člunu po moři, pak je "zachrání" nějaká neziskovka a pak se o ně teprve Němci přihlásí. Takto by se migranti nemuseli vůbec trápit. Ale pak by to asi nebyli migranti, ale otroci. Nebo je to jinak?

J. Šejnoha 7.7.2019 1:00

Letecký most funguje souběžně.

Cílem těchto násilných vniknutí do Italských přístavů je "odrovnat" Salviniho.

P. Bohuš 6.7.2019 21:57

Německo bylo jest a asi dále bude největším nebezpečím pro celou EU !!!

P. Bohuš 6.7.2019 21:55

Přece není možné aby proti cílenému pašeráctví lidí do Itálie a EU nebyla žádná obrana.

J. Šejnoha 7.7.2019 1:02

Tam kde chybí vůle, není šance na účinnou obranu.

A obráceně......

P. Pruner 6.7.2019 21:52

Jak to celé začalo ? Cituji italskou aktivistku (vládní strany) Belloni: "18metrová plachetnice Alex italské neziskové organizace Mediterranea Saving Humans s 11 členy posádky na palubě naložila 12 mil od libyjského pobřeží 54 osob. Učinili tak prý bez toho, aby měli pro tolik osob na palubě potřebné prostředky a technické vybavení. Pilloni upozornila, že by bylo možné, dle námořního řádu, na pomoc čekat u člunu, jenž je na exponovaném videu v celistvém stavu. U nedaleké petrolejové věže se prý plavily velké lodě a libyjská hlídka již rovněž byla na cestě.

Pobřežní stráž v Římě prý neziskovce sdělila, že mají zásah ponechat libyjským hlídkovým člunům. Na to prý ovšem posádka reagovala, že Libye je ve válce a že v zemi dochází k bombardování záchytných středisek pro utečence.

„Jak je možné, že neprchají žádní Libyjci? Kde jsou ty davy Libyjců prchajících před válkou do Evropy? "

P. Bohuš 6.7.2019 21:48

„Jak je možné, že neprchají žádní Libyjci? Kde jsou ty davy Libyjců prchajících před válkou do Evropy?“

P. Bohuš 6.7.2019 21:46

Musí zakročit rázně a tvrdě!! A zase co se stalo...

Neziskovka u Libye sebrala pobřežní stráži 54 migrantů a unesla je na moře. Teď bude požadovat jejich přijetí v Evropě... to už je doslova drzost.

P. Pruner 6.7.2019 21:40

Teď se ukáže, zda je Itálie samostatným státem rozhodujícícm o tom, kdo vstoupí na jeho území anebo je jen kolonií - Bruselu nebo Berlína ?

J. Lukavsky 6.7.2019 21:07

"připomněla, že se k převzetí migrantů nabídlo 70 německých měst." Pročpak si je nenaloží do letadla hned v Africe a nedovezou rovnou k sobě? Proč je pasírují skrze Itálii? Zbytečná komplikace, ale zase by pašeráci a "záchranářské lodě" přišli o kšefty že?

I. Lyčka 6.7.2019 22:18

Poblém je, že nabídku dali určitě zastupitelé těch měst, obyvatel se nikdo neptal. Proto by se o tyto imigranty měli navždy starat ti, kteří je pozvali, nebo sluníčkáři, kteří je přivítají. Zajišťovat jim práci, vzdělání, zdravotní ošetření, ošacení, jídlo atd. a to všechno na své vlastní náklady. A tak být zodpovědní za případné kriminální delikty.

J. Vintr 6.7.2019 22:18

Oni už je možná těmi letadly dávno vozí. Jen ta přepravní kapacita nestačí pro všechny zájemce, takže to někteří zkoušejí přes moře.

V. Liptovský 6.7.2019 20:46

Prečo tých "zachránených" nie je tristo? Alebo päťsto? To viac na palubu nevošlo? Bolo by sa treba pozrieť, či nejakých tam nenechali utopiť sa...

F. Nerad 6.7.2019 19:51

A co takhle si vzít vzor z Australie? Bylo by po problémech.

J. Langweil 6.7.2019 19:45

Eskadra smrti by byla efektivnější. Najmout tyto na jednu loď a vypsat odměnu .. a bylo by po žížalkách.

P. Čada 6.7.2019 18:32

Kdo se nenechá zastrašit?

M. Blabla 6.7.2019 18:29

Proč ji nazývají "neziskovka"?

F. Doušek 6.7.2019 18:27

Oni se nenechají zastrašit a my se necháme vydírat.

F. Volo 6.7.2019 17:47

Bohužel, tady vidíte typickou německou mentalitu. To znamená svrchovanost, namyšlenost, panovačnost a snahu ovládat kohokoliv bez ohledu na národnost nebo myšlení. Dělali to tak před 80ti lety a budou to dělat dál. Tato země nikdy neměla dostat druhou šanci. To, co způsobila za války tak za to měla platit minimálně 200 roků. Žádná unie, žádné euro, prostě izolace a platit odškodné na příštích 100 let od skončení války. Je to sice smutné, ale historie se opakuje. Ostatně si přečtěte okdud pocházejí germáni. Ti přišli k moci loupením, zabavováním, kolonizací, terorem apod. Řím, když už nic, byl aspoň vyspělí a něco udělali pro naše lidstvo, ale germáni nic.

V. Liptovský 6.7.2019 18:13

Bohužiaľ, zjednotenie Nemecka bolo najväčšou historickou chybou - to si akosi gospodin Gorbačov so svojou xantipou neuvedomil... (alebo mu oči zaslepili iné hodnoty, najmä jeho ženščine). To narušilo povojnové usporiadanie v Európe a vo svete. Našlo sa dosť hlupákov, ktorí v tom videli akúsi novú etapu, a dodnes vidia. Zrátajte si - koľko desiatok tisíc obetí má na konte rušenie povojnových dohôd spojencov (Juhoslávia, Kosovo, Ukrajina, nájazdy migrantov.... atď... atď...). Už je na programe dňa rušenie tzv. Benešových dekrétov - precedens už je. Ešte naša generácia sa zrejme dožije požiadaviek na pripojenie Sudet k Nemecku a juhu Slovenska k Maďarsku... A je to aj dôsledok toho, že po vojne vlastne denacifikácia neprebehla - dokonca ani v republikách ZSSR... A zámorskí spojenci sa naopak - snažili získať čo najviac z nemeckej elity - vedeckej a technickej. Takže pogratulujme tej pronemeckej kolóne aj na týchto diskusiách...


Poslali jste životopis a marně čekáte na reakci. Proč jiným odpovědí, ale vám ne

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Jak žádají o práci bílé límečky a jak ty modré? Na koho nasazují personalisté robota? A proč se zájemcům o práci z...

Malý stěhovák pro rodinu. Měřili jsme, který kombík je ten nejlepší

Velký srovnávací test kombíků: Opel, Renault, Kia | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Ve velkém testu jsme srovnali tři kompaktní kombíky, které mohou být alternativou populární octavie. Navíc nejsou tak...

Jak bude za času Vodnáře? Býci se dočkají lásky, dařit se bude Pannám

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Vládu na nebi si jednotlivá znamení zvěrokruhu předávají podle toho, jak do nich vstupuje Slunce, což bývá vždy kolem...