24. září 2018 8:33 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Fabienne v Německu: spadlý strom usmrtil důchodkyni a těžce zranil malého chlapce

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Spadlý strom po bouřce. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Spadlý strom po bouřce. | foto: Martin Prachař, Lidovky.cz

Berlín  Bouře nazývaná Fabienne si v Německu vyžádala nejméně jednu oběť na životě. Je jí 78letá žena, na kterou v bavorském kempu v neděli večer spadl strom, informovala dnes agentura DPA s odvoláním na policii v okrese Bamberg. Žena zemřela na místě.

Kromě toho strom vyvrácený orkánem v Epfenbachu na jihozápadě Německa spadl v neděli večer na automobil a zranil v něm čtyřletého chlapce, který je v ohrožení života. Chlapec v Epfenbachu utrpěl vážná poranění hlavy a do nemocnice ho přepravil vrtulník. Další tři členové rodiny, kteří seděli rovněž v automobilu, podle policie neutrpěli žádná zranění.

Bouře, která se v neděli přehnala Německem, v rozsáhlých částech země komplikovala železniční, silniční a leteckou dopravu. Kromě toho si podle DPA v centrální a jižní části Německa vyžádala velké hmotné škody. 

Mnoho silnic i železničních tratí muselo být kvůli popadaným stromům uzavřeno. Nejhůře zasažena byla centrální část Německa, jih, jihozápad a Sasko. Také ze silnic musely být v těchto oblastech odstraňovány vyvrácené stromy.

Stejně jako v Česku byl přerušen provoz na mnoha tratích

V Sasku bylo těžce zasaženo zejména německé Podkrušnohoří. „Volající nás informovali o tornádu,“ řekl podle DPA mluvčí místních hasičů. Vítr údajně strhával i střechy.

Dočasně muselo být přerušeno například železniční spojení mezi Erfurtem a Norimberkem, Frankfurtem nad Mohanem a Heidelbergem a Frankfurtem a Mannheimem. Problémy hlásilo o frankfurtské letiště, kde byly zrušeny nejméně dvě desítky letů.

Ještě v noci na dnešek byly uzavřeny dálkové tratě mezi Mohučí a Mannheimem, mezi Würzburgem a Norimberkem, mezi Norimberkem a Stuttgartem potažmo mezi Norimberkem a Řeznem.

ČTK
  • 0Diskuse

Najdete na Lidovky.cz