2. dubna 2017 10:52 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

FBI zveřejnil snímky z útoku na Pentagon, které z webu zmizely

Fotografie poskytnutá FBI ukazuje škody způsobené v budově Pentagonu při útoku... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Fotografie poskytnutá FBI ukazuje škody způsobené v budově Pentagonu při útoku... | foto: ČTK

WASHINGTON Americký Federální úřad pro vyšetřování (FBI) znovu zveřejnil na svém webu takřka tři desítky fotek dokumentujících teroristický útok na Pentagon v září 2001. FBI tak učinil šest let poté, co byly snímky poprvé publikovány, ale následně z webu zmizely, napsala agentura AP.

Mluvčí FBI Jillian Stickelsová vysvětlila, že 27 opětovně zveřejněných snímků bylo vystaveno na webu v roce 2011, tedy deset let po útoku, ale kvůli technickým problémům fotky z portálu zmizely. Nyní byly znovu zpřístupněny pro veřejnost poté, co FBI byla upozorněna na to, že na webu již nebyly dostupné.

Jak dlouho k fotkám uživatelé internetu nemohli přistupovat, Stickelsová nevěděla. Několik médií o dřívější nedostupnosti fotek informovalo od čtvrtka. Na snímcích jsou vidět trosky letadla, poškozená budova Pentagonu a příslušníci FBI provádějící vyšetřování.

Zásah hasičů u budovy pentagonu 11. září
Fotografie poskytnutá FBI ukazuje škody způsobené budově Pentagonu při útoku...

Pentagon se stal 11. září 2001, což bylo shodou okolností 60. výročí stavby sídla ministerstva obrany, jedním z terčů teroristických útoků unesenými letadly, při nichž byly zničeny mrakodrapy Světového obchodního střediska v New Yorku. V Pentagonu tehdy zahynulo 189 lidí - 64 na palubě letadla včetně pěti únosců a 125 uvnitř budovy.

ČTK