14. dubna 2017 15:46 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Francouzský komunista Mélenchon třese z boháčů peníze. V počítačové hře

Přidusit ve hře můžete i bývalého prezidenta Nicolase Sarcozyho | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Přidusit ve hře můžete i bývalého prezidenta Nicolase Sarcozyho | foto: fiscalkombat.fr

PRAHA Krajně levicový kandidát na francouzského prezidenta, který chce dostat na kolena kapitalisty a doslova vytřást peníze z jejich kapes. Takový je námět arkádové hry Fiscal Kombat, jejímž hlavním hrdinou je komunista Jean-Luc Mélenchon. Hru vytvořili jeho sympatizanti.

V počítačové hře, která je inspirovaná herní klasikou Mortal Kombat, se hráč ocitá v roli komunistického kandidáta na prezidenta Jean-Luca Mélenchona a doslova se snaží vytřást peníze z boháčů.

Byť Jean-Luc Mélenchon neustále ve svých projevech mluví o Fiscal Kombat (fiskálním boji - pozn. red.) podle deníku Le Monde se nápad vytvořit takovou hru zrodil jinde. Kolem prosince 2016 se hra začala rodit na serveru Discord Les Insoumis, mezi Mélenchonovými sympatizanty.

„Na začátku nás nebylo mnoho, pár desítek, a setkávali jsme se na fóru 18-25 Jeuxvideo.com. Tam se zrodila myšlenka serveru Discord,“ vzpomíná Miidnight, administrátor serveru a koordinátor projektu Fiscal Kombat.

První setkání s Emmanuelem Macronem.
Boj proti Christine Lagardové, generální ředitelkce Mezinárodního měnového...

Během postupu se hráči potkávají s různými zástupci kapitalistického světa a snaží se získat zpět peníze na státní dluh. V roli bojovníka se střednou s „oligarchy“, od Christine Lagardové, generální ředitelky Mezinárodního měnového fondu, až po Pierra Gattaze, prezidenta Hnutí francouzských společností.

Ve hře musí Mélenchon bojovat i proti politikům. Můžete tak vytřást peníze z bývalého francouzského prezidenta Nicolase Sarcozyho, ale i z nejsilnějšího kandidáta na prezidenta Emmanuela Macrona.

mhMartin Hampejs

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz