Pondělí 27. června 2022, svátek má Ladislav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Jako Spiderman. Ilegální migrant, který vyšplhal pro dítě visící z balkonu, nastoupil k pařížským hasičům

Svět

  18:00
Paříž - Dvaadvacetiletý nelegální migrant Mamoudou Gassama, který před měsícem ohromil svět záchranou batolete visícího z balkonu, v sobotu nastoupil k pařížským hasičům. Takzvanou občanskou službu bude moci vykonávat deset měsíců.

Pařížský Spiderman Mamoudou Gassama při záchraně dítěte. foto: YouTube

Pařížský hasičský sbor oznámil nástup malijského migranta do služby společně s dalšími třiadvaceti dobrovolnickými rekruty, informovala stanice CNN. Pařížští hasiči přitom Gassamovi nabídli práci přes Twitter krátce poté, co se záchranou dítěte proslavil.

„Ohledně své budoucnosti se cítím velmi, velmi dobře,“ řekl Gassama pro CNN po prvních dvou dnech v nové práci. „Vidím, že tam jsou věci, které mě budou zajímat,“ okomentoval činnost hasičů.

Mamoudou Gassama na sebe upoutal pozornost na konci května, kdy se rozšířilo video, jak zachránil malé dítě visící přes okraj balkonu ve čtvrtém patře. Dvaadvacetiletý muž vyšplhal přes ostatní balkony za půl minuty, čímž si na sociálních sítích vysloužil přezdívku Spiderman.

Francouzský prezident Emmanuel Macron ho následně pozval do Elyssejského paláce, kde mu udělil medaili za odhodlání a statečnost, a předal mu dokument legalizující jeho pobyt ve Francii. To je prvním krokem pro získání francouzského občanství, které Gassama zatím nemá. Jak ale uvedla dříve agentura Reuters, proces získání občanství bude u Gassamy zrychlený oproti běžnému procestu.

Dramatické záběry, které malijského imigranta proslavily, natočili ohromení kolemjdoucí, a na sociálních sítích je zhlédly miliony lidí. Dítě, které Gassama zachránil, měl hlídat otec, který ale šel na nákup a podle Reuters se zdržel při hraní hry Pokemon Go. Krátce po dramatických událostech úřady otce ohroženého dítěte zadržely a v září ho čeká soud.

Autor:

Nadané děti mají společné rysy. Rodiče to někdy nepoznají, říká expert Mensy

Premium Pouhá dvě promile populace – tedy jenom jeden člověk z pěti set – má IQ vyšší než 150. Zhruba každý padesátý má přes...

Cesta do Chorvatska 2022: Jak projet rozkopané Slovinsko a tankovat v Maďarsku

Premium Dobrá zpráva pro dovolenkáře mířící autem na Jadran. Cesta byla letos hladká, na nejrychlejší trase přes Vídeň, Graz...

Ekonomie hlouposti: počet hlupáků „v oběhu“ je vyšší, než si myslíte

Premium Hloupí lidé patří ekonomicky k nejnebezpečnějším. Za hloupé je třeba považovat ty, kteří škodí druhým i sobě samým. V...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat