29. března 2018 13:26 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Gruzie kvůli Skripalovi vyhostí ruského diplomata. Pracoval na švýcarském velvyslanectví

Britský policista u dveří domu, kde byl pravděpodobně zavražděn Sergej Skripal. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Britský policista u dveří domu, kde byl pravděpodobně zavražděn Sergej Skripal. | foto: Reuters

TBILISI Gruzie ve čtvrtek oznámila vyhoštění jednoho ruského diplomata v reakci na případ otravy bývalého důstojníka ruské rozvědky Sergeje Skripala na jihu Anglie.

Podle informace gruzínského ministerstva zahraničí jde o pracovníka ruské sekce při švýcarském velvyslanectví, které v Tbilisi zastupuje Rusko v době absence gruzínsko-ruských diplomatických styků. Ty byly přerušeny před 10 lety po válce s Ruskem.

Gruzínské ministerstvo v prohlášení vyjádřilo solidaritu se Spojeným královstvím a zdůraznilo, že „sdílí stanovisko Británie a světového společenství“ o ruské odpovědnosti za útok armádním jedem na Skripala a jeho dceru v Salisbury.

Gruzie se tak stala devětadvacátou zemí, která oznámila vypovězení jednoho či více ruských diplomatů. Na seznamu vyhoštěných je už 153 osob. Moskva reagovala varováním, že na nepřátelské kroky bude reagovat analogicky, zatím ale žádné opatření nepodnikla.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!