Středa 27. října 2021, svátek má Šarlota, Zoja, Zoe
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Svět

Itálie pozastaví veškerou postradatelnou výrobu. Fungovat budou jen supermarkety a lékárny

Během koronavirové epidemie na nákupu v Itálii. foto: Reuters

Řím - V Itálii, kde se nedaří zastavit šíření koronaviru, se musí do 3. dubna pozastavit veškerá postradatelná výroba, v chodu zůstanou jen provozy zásobující supermarkety a lékárny, fungovat budou také banky a pošta. V sobotu pozdě večer to podle agentury Reuters oznámil italský premiér Giuseppe Conte. Radikální opatření považuje vláda za nezbytné a nynější zdravotní krizi označil Conte za největší výzvu od konce druhé světové války.
  7:17

„Je to nejvážnější krize v naší poválečné historii,“ řekl Conte v prohlášení, které zveřejnil na facebooku. „Bude dovolen jen chod těch produkčních aktivit, které jsou považované za nezbytné pro národní výrobu,“ uvedl.

Žena s rouškou cestuje milánským metrem. Italská vláda ještě v sobotu večer...
Gondoliéři v italských Benátkách čekají na turisty, kteří kvůli obavě z...

Conte obyvatele ujistil, že vedle zásobování supermarketů a lékáren a zachování poštovních a bankovních služeb budou zajištěny základní veřejné služby včetně dopravy.

„Přibrzdíme výrobní motor naší země, ale nezastavujeme ho,“ řekl. Podle Reuters se očekává, že vláda dnes vydá krizový dekret, aby nové opatření mohlo ihned vstoupit v platnost.

V Itálii v sobotu padl další smutný rekord, kdy za jediný den se počet mrtvých s 

nákazou koronavirem zvýšil o 793. Obětí pandemie je tak v této zemi 4825 a počet potvrzených případů nákazy nemocí COVID-19, kterou koronavir způsobuje, se za posledních 24 hodin zvýšil o více než 6000 na 53.578.

Epicentrem pandemie v Itálii je i nadále region Lombardie, kde je hlášeno více než 25.000 nakažených a 3092 mrtvých. Místní úřady se ve snaze šíření infekce zastavit nyní rozhodly zpřísnit dosavadní opatření. Podle nových pravidel, která byla oznámena v sobotu v noci, je v regionu zakázán sport a další fyzická aktivita venku, a to i individuálně. Zapovězeno je rovněž používání prodejních automatů.

Autor:

Otužování podle Wima Hofa je nebezpečné. Hrozí zástava, říká kardiolog Táborský

Premium Otužování je nejlepší prevence proti těžkému průběhu nemoci covid-19. Lidé mají větší šanci, že neskončí v nemocnici,...

Dětem, kterým pomáháte moc, mozek nepracuje správně, říká speciální pedagožka

Premium „Kdybychom k dětem v batolecím a předškolním věku přistupovali v některých oblastech víc ,postaru‘, měli bychom méně...

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...

Mohlo by vás zajímat