Úterý 11. srpna 2020svátek má Zuzana 29 °C přeháňky až bouřky Předplatné LN
aktualizováno  Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Italské Lazio hodlá otestovat všechny členy bangladéšské komunity. Letiště a lékaři mají zpřísnit kontroly

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy ilustrační snímek | foto: Reuters

Řím Italský region Lazio požádal příslušníky početné bangladéšské komunity, aby se podrobili plošnému testování na koronavirus, píše agentura Reuters. Lazio od začátku šíření koronaviru zaznamenalo 8000 případů. Úřady regionu však znepokojuje nedávné odhalení viru v určitých skupinách.

Infekce se v posledních dnech prokázala také u deseti Bangladéšanů, a to naposledy v pátek u muže, který přicestoval z jižní Asie.

Zdravotní instituce regionu v reakci na to rozhodly, že od pondělí bude jedno z testovacích center vyhrazeno právě příslušníkům bangladéšské komunity. I když bude testování dobrovolné, představitelé regionu vyjádřili naději, že mnoho Bangladéšanů této možnosti využije. V samotném Bangladéši rychle přibývají potvrzené případy, nyní jich je přibližně 156 000. Téměř 2000 lidí s covidem-19 zemřelo.

V Laziu žije podle údajů italského statistického institutu Istat asi 37 000 Bangladéšanů, většina z nich v Římě. V Itálii pak pobývá 140 000 občanů původem z Bangladéše. „Samozřejmostí pro ty, co přijíždějí z Bangladéše, by měla být karanténa (...) Požádali jsme provozovatele letišť a lékaře, aby zpřísnili kontroly,“ uvedl v prohlášení představitel zdravotnických úřadů regionu Alessio D’Amato.

I když oficiálně má Bangladéš zmíněných 156 000 případů, panují obavy z toho, že jejich skutečný počet je v této hustě zalidněné a chudé zemi vyšší. Bangladéš má asi třikrát více obyvatel než Itálie, zatím ale provedl mnohem méně testů. V Itálii, která byla jednou z nejhůře zasažených zemí koronavirem na světě, se nakazilo přes 240 000 lidí a téměř 35 000 lidí v souvislosti s covidem-19 zemřelo. V posledních dvou týdnech ale země eviduje méně než 50 úmrtí denně.

Tajemství zlatých adres. Pražská vila za půl miliardy je na prodej

Vila Na Zátorce 13 (Praha, 26. července 2020) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Mohutná, ale v rámci okolní zástavby celkem nenápadná cihlová stavba v srdci diplomatické čtvrti pražské Bubenče je...

Kůže je zrcadlem vnitřních chorob, říká lékař. Jaké nemoci může ukázat?

Petr Arenberger, kožní lékař a ředitel Fakultní nemocnice Královské Vinohrady | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Vyrážka s pupínky, puchýřky i problémová pigmentová znaménka dokážou pěkně znepříjemnit život, ale mohou být také...

Jak se dělá byznys za miliardy. Agent Paska o přestupu Součka i dalších

Pavel Paska | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Jak se zrodil rekordní přestup záložníka Součka do Anglie? Kam asi tak půjde střelec Schick? Co očekává od zázračného...