27. ledna 2019 16:13 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Kalamita v Moskvě pokračuje, závěje odklízí desítky tisíc lidí

Sněhová kalamita zasáhla i moskevské Rudé náměstí. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Sněhová kalamita zasáhla i moskevské Rudé náměstí. | foto: Reuters

Moskva Ruské hlavní město bude ještě nejméně týden bojovat s rekordní sněhovou kalamitou, kterou se komunální služby usilovně snaží zvládat od sobotního rána. Novinářům to v neděli řekl náměstek moskevského primátora Pjotr Birjukov. Sobotní příděl sněhu byl největší za posledních 70 let, v ulicích se sněhovou nadílkou bojuje 60 tisíc lidí.

Birjukov řekl, že hromadná doprava v Moskvě funguje, ale doporučil obyvatelům města, aby se svými soukromými automobily nevyjížděli. Výška sněhové pokrývky dosahuje téměř půl metru. Za posledních 24 hodin policie na výpadovkách řešila několik hromadných havárií, při nichž byly poškozeny desítky aut. Žádné závažnější zranění hlášeno nebylo.

Město pohřbily až půl metru vysoké zavěje, výjimkou není ani turisticky...
Neustále sněžení komplikuje i dopravu. Třebaže hromadná doprava v Moskvě...

Sněžit má v Moskvě do pondělního rána, síla větru přesahuje 60 kilometrů za hodinu. Výpadky jsou hlášeny ze všech moskevských letišť, v sobotu bylo zrušeno 130 letů včetně dvou spojení s Prahou. Dnes je zatím hlášeno dalších 40 zrušených letů, 32 letů má zpoždění. Linky do Prahy zatím problémy nemají.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz