Středa 22. března 2023, svátek má Leona
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Kanibal snědl spoluvězni plíce, hrozí mu doživotí

Svět

  19:33
PAŘÍŽ - Před soudem v Rouenu v severní Francii dnes začal proces s vězněm, který před třemi lety zabil spoluvězně a snědl část jeho plic. Obžalovanému hrozí doživotní vězení. Patrně ale bude hodně záležet na posudcích psychiatrů.
Vězení - ilustrační foto

Vězení - ilustrační foto

Dnes osmatřicetiletý Nicolas Cocaign při prvním stání řekl, že spoluvězně zabil, aby "začal být brán vážně", a snědl část jeho těla, protože se chtěl "zmocnit jeho duše".

"Nikdo mě neposlouchal. Volal jsem o pomoc a říkal jsem, že mohu být nebezpečný. Pak jsem to udělal a začali mě brát vážně," citovala jeho slova agentura AFP.

Se spoluvězněm se pohádali kvůli hygieně v cele. Cocaign ho nejprve začal bodat nůžkami a pak ho udusil. Pak mu otevřel hrudník a vyjmul část plic v domnění, že jde o část srdce. Kousek jich snědl syrových a kousek si udělal na improvizovaném vařiči na cibulce. V cele byl ještě třetí vězeň, ale neodvážil se zasáhnout. Loni spáchal ve vězení sebevraždu.

Cocaign je obžalován z vraždy v kombinaci s mučením a barbarstvím.

Psychiatři, kteří ho vyšetřovali, nejsou v posuzování jeho zdravotního stavu jednotní. Dva došli k závěru, že není možné ho považovat za trestně odpovědného, pět dalších později usoudilo, že jeho schopnost uvědomit si závažnost svého počínání byla v okamžiku zločinu jen narušena, ale ne vymazána.

Autor:
Témata: Plíce, Francie, Rouen, AFP

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat