Pátek 14. srpna 2020svátek má Alan 28 °C přeháňky až bouřky Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Němce znechutila kanibalská restaurace. Hledá dárce masa

Kuchaři | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Kuchaři | foto: Shutterstock

BERLÍN Na internetu se objevila poptávka po dárcích částí lidského těla. Restaurace, která má být brzy otevřena v Berlíně, z nich prý hodlá připravovat kanibalské speciality. Podle místních zastupitelů jde však jen o nechutné PR.

"Hledají se dárci! Staňte se členem již dnes!" Tak zní výzva na webové stránce restaurantu s názvem Flimé, která ohlašuje své otevření v německé metropoli na den 8. září a inzeruje jídelní lístek s masovými specialitami hispánsky vyhlížejících názvů inspirovaných odkazem dávného brazilského kmene Waricaca.

Webová stránka berlínské restaurace Flimé

U nabízených pokrmů není blíže specifikováno, z jakého druhu masa že mají být připravovány, odkazy k tradiční kuchyni někdejší amazonské kultury Wari však nasvědčují kanibalismu. Stránky lze prohlédnout v němčině, angličtině a také portugalštině a ve stejných jazycích je možno vyplnit i "dárcovský dotazník".

Webová stránka přímo vybízí zájemce k dárování částí vlastního těla, zároveň však s vážností upozorňuje, že každý dárce bude muset nejprve projít přísnou lékařskou prohlídkou.

Formulář dárce lidského masa do kanibalské restaurace Flimé

Rozhodnutí, kterou část těla nový člen restauraci daruje, je ponecháno na něm samotném, a vyplněním dotazníku se dárce zavazuje k převzetí plné odpovědnosti. Vedení restaurace mu na oplátku slibuje úhradu veškerých výdajů spojených s případnou hospitalizací.

Hledá se liberálně smýšlející chirurg
Německá verze webu rovněž inzeruje nabídku pracovního místa - do zaměstnaneckého poměru prý restaurace Flimé přijme "liberálně smýšlejícího chirurga".

Jak vidno z internetových diskusí, německá veřejnost je inzercí nové restaurace pořádně znechucena. Zatímco, mluvčí záhadného podniku, jehož sídlo má být až do posledního dne před otevřením tajeno, zatvrzele uváděl v diskusi zpravodaje Spiegel Online, že inzerovaný "projekt není žádným žertem", berlínský křesťansko-demokratický poslanec Michael Braun ujišťoval čtenáře deníku Bild, že jde jen o "hloupý vtip" či "nechutné PR".

"Je to opravdu velmi nechutné. Už proto, že se nedávno v Berlíně stal člověk obětí kanibala," vzpomněl Braun případ Armina Meiwese, který byl v roce 2006 odsouzen k doživotnímu odnětí svobody za vraždu a kanibalismus na berlínském občanovi.

Biolog Komárek: Jsme účastníky největšího sociologického experimentu všech dob

Biolog, filozof a autor dvou desítek odborných knih a tří románů Stanislav... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Měsíce trvající pandemie nám převrátila životy naruby. Známý biolog, filozof a autor dvou desítek odborných knih a tří...

Brzy dospěju do bodu, kdy si účet na Facebooku zruším, říká Lucie Výborná

Lucie Výborná | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium „Je to hra. Hra, která by měla být přínosná, užitečná, inspirativní,“ říká o své práci moderátorka Českého rozhlasu...

Proč koronavirus už téměř nezabíjí. Vytratí se, nebo se vrátí ještě silnější?

Zdravotník odebírá vzorky pro testování na covid-19 v indické Kalkatě. (23.... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Koronavirus je záhadný. Nečitelný. I když ho zkoumají ti nejchytřejší lidé, pořád o něm víme málo. Chová se jinak. Je...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!