6. října 2017 19:05 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

KLDR vyzkouší raketu, která by mohla zasáhnout USA, tvrdí Moskva

KLDR se chystá otestovat raketu s dlouhým doletem. (Ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy KLDR se chystá otestovat raketu s dlouhým doletem. (Ilustrační foto) | foto: Reuters

MOSKVA Severní Korea v nejbližší době otestuje balistickou raketu s dlouhým doletem, která by mohla zasáhnout západní pobřeží Spojených států. V pátek to řekl poslanec ruské Státní dumy a člen výboru pro mezinárodní vztahy Anton Morozov. Politik tento týden společně s dalšími členy ruské delegace navštívil Pchjongjang.

„Připravují se k dalšímu testování rakety s dlouhým doletem. Ukazovali nám dokonce výpočty, z nichž podle jejich názoru vyplývá, že raketa může zasáhnout západní pobřeží Spojených států,“ řekl Morozov.

Pchjongjang v polovině září testoval balistickou raketu, která urazila 3 700 kilometrů a dopadla do Tichého oceánu. Podle některých odborníků tím severokorejská armáda dala najevo, že je schopná zasáhnout americký tichomořský ostrov Guam, který se nachází asi 3 400 kilometrů od KLDR.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz