Pondělí 15. července 2024, svátek má Jindřich
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

VIDEO: Na nákup jednou denně a zákaz nočního vycházení. Australská Viktorie vyhlásila výjimečný stav

Svět

  10:14
Melbourne - Po Novém Jižním Walesu druhý nejlidnatější australský stát Viktorie ohlásil 671 nových případů koronaviru, což je téměř o 300 více než za předchozí den. Jeho premiér Daniel Andrews vyhlásil výjimečný stav a nová opatření omezující pohyb občanů.

Australské Melbourne obnovuje karanténní opatření. ‚Případů covidu-19 přibývá neudržitelně rychlým tempem‘

Zdravotnické úřady ve Viktorii, která má přes šest milionů obyvatel, v neděli oznámily sedm úmrtí a 671 nových nakažených, zatímco o den dříve bylo nových případů infekce 397. V celé Austrálii na komplikace spojené s covidem-19 zemřelo do neděle 201 lidí a nákaza se tam potvrdila u více než 17 000 osob.

Andrews řekl, že nová omezení zůstanou v platnosti šest týdnů, až do poloviny září. Obyvatelé pětimilionového Melbourne se budou od svého bydliště moci vzdálit jenom do pěti kilometrů. 

Na nákup jednou denně bude smět vyjít pouze jedna osoba z domácnosti a v Melbourne počínaje nedělí platí zákaz vycházení mezi 20:00 a 05:00. Opatření, která se budou týkat podniků, vláda zveřejní v pondělí.

Viktorie hlásí nárůst případů koronaviru několik týdnů, částečné omezení pohybu tamní metropole Melbourne vyhlásila už 7. července, od 19. července je povinné nošení roušek.

Autor: