23. prosince 2018 7:56, aktualizováno  Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Záchranáři našli tělo turisty zavaleného lavinou

Lavina - ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Lavina - ilustrační foto. | foto: Shutterstock

BRATISLAVA Lavina ve Vysokých Tatrách zasypala v sobotu turistu, na vlastní oči to viděli dva jeho kamarádi. Záchranáři museli kvůli tmě a zhoršení počasí pátrací akci přerušit, tělo se jim podařilo najít až dnes, uvedl server Sme.sk. Neštěstí se stalo v Mlynické dolině.

„Prohledali jsme celý žlab. Lavina je úzká, dlouhá od vrcholu hřebene až do údolí,“ řekl v sobotu televizi Joj záchranář Maroš Červienka. Ani záchranáři, ani speciálně vycvičení psi nebyli při sobotním pátrání úspěšní. Turistu se podařilo najít až dnes dopoledne.

„Lavinoví psi rychle označili místo, kde se zasypaný 39letý turista slovenské národnosti nacházel, bohužel bez známek života,“ citoval server Sme.sk vyjádření záchranářů.

V nejvyšších polohách slovenských velehor bylo na sobotu avizováno mírné lavinové nebezpečí, což představuje druhý stupeň na pětidílné mezinárodní stupnici. V nižších a středních polohách platil první stupeň, tedy malé lavinové nebezpečí. Dotyční turisté se podle serveru Noviny.sk ocitli ve špatnou chvíli na špatném místě.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz