4. března 2013 18:19 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Letadlo se v Kongu zřítilo na obytnou čtvrť. Nejméně devět mrtvých

Letadlo se zřítilo na dvoupatrovou budovu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Letadlo se zřítilo na dvoupatrovou budovu. | foto: Reuters

GOMA Nejméně devět mrtvých si dnes podle nejnovějších informací vyžádala havárie letadla ve východním Kongu. Letoun typu Fokker konžských aerolinek CAA se za nepříznivého počasí při přistávacím manévru zřítil na obytnou čtvrť v Gomě. Informovaly o tom podle agentury AFP a Reuters úřady a zástupce letecké společnosti. Agentura AP psala o 36 obětech.

Podle agentury Reuters stroj o kapacitě 50 osob přepravoval především náklad a po zřícení se rozbil na několik kusů. Vládní zdroj řekl agentuře, že bylo napočítáno devět mrtvých.

Na palubě letadla bylo podle podle gomského starosty Naassona Kubuyi 40 osob. Čtyři lidé katastrofu přežili a byli převezeni do nemocnice.

Stroj letěl z hornického města Lodja v provincii Kasai a dopadl na obytnou oblast u jezera Kivu. V době neštěstí v oblasti hustě pršelo.

Podle Kubuyi se pilotovi nicméně podařilo vyhnout domům, takže z místních obyvatel nepřišel údajně o život nikdo.

ČTĚTE TAKÉ:

Letecké katastrofy jsou v Kongu poměrně časté. Všech asi pět desítek společností provozujících letadla v zemi jsou na černé listině Evropské unie, která jim zakazuje vstup do evropského leteckého provozu.

Naposledy v únoru se ve východokonžském Bukavu zřítil letoun. Zahynulo přitom šest osob. Nehody s desítkami obětí se pak v zemi opakují každých několik měsíců.

ČTK

Jak vypadá sex po narození dětí? Realita je krutá, přiznávají rodiče
Jak vypadá sex po narození dětí? Realita je krutá, přiznávají rodiče

Je mi 20, jemu bude 30. Tvrdí ze ja mám sex na prvním místě, ale on už ne.. je pravda ze změnil práci. Je ridic. Predtim ale dělal náročnější práci a sex ještě byl několikrát týdne. Teď stěží jendou a to ještě on si nevzpomene ani měsíc…