2. června 2009 13:22 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Má muže ve ztraceném letadle, jeho mobil vyzvání

Ztracené letadlo Air France. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ztracené letadlo Air France. | foto: AFP

LONDÝN Britka Patricia Coakleyová si odmítá připustit, že by byl její manžel Arthur mrtvý. I přesto, že byl jedním z 228 pasažérů na palubě ztraceného Airbusu A330. Jeho mobil totiž stále zvoní.

"Moje teorie je taková, že mobil přece nemůže být na dně oceánu, když stále zvoní. Je to moje poslední naděje," uvedla žena.

Patricie naposledy s manželem mluvila těsně předtím, než nastoupil do letadla. Poté mu volala na mobil v noci na úterý a ten zvonil.

Informaci přinesl deník The Sun.

Letadlo francouzských aerolinií s více než dvěma stovkami cestujících z Brazílie nedorazilo do Paříže. S největší pravděpodobností se stroj s 228 lidmi na palubě zřítil do Atlantiku, patrně po zásahu bleskem.

Pilot letounu brazilské společnosti TAM si v noci na pondělí při cestě z Paříže do Ria de Janeiro na hladině Atlantiku všiml oranžově zbarvených bodů. Mohly to být kusy hořícího letadla.

Možnost, že by někdo z cestujících pravděpodobný pád letadla přežil, je už podle vyjádření francouzských úřadů téměř nulová.

Francie už požádala americkou armádu, aby začala po letadle pátrat. Brazilská armáda nasadila do pátrací akce vrtulníky, vojenská letadla a lodě, ze Senegalu vzlétl i speciální letoun francouzské armády. Přesto zatím nikdo neobjevil žádné známky po letadle.

Lidovky.cz

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!