20. října 2015 18:23 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Maďarsko zadrželo 21 policistů. Úplatky od uprchlíků si schovávali do prádla

Maďarští policisté posílají běžence zpátky za hranice. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Maďarští policisté posílají běžence zpátky za hranice. | foto: Reuters

BUDAPEŠŤ Maďarská prokuratura v úterý oznámila uvalení vazby na 21 policistů pracujících na hranicích s Ukrajinou, kteří jsou podezřelí z pravidelného braní úplatků od cizinců, kterým pak umožňovali ilegální vstup do země. Informovaly o tom tiskové agentury.

Generální prokurátor Imre Keresztes v dnes vydaném prohlášení uvedl, že po pondělní razii na přechodu Záhony bylo vyslýcháno 30 policistů, z nichž někteří se k trestné činnosti přiznali. Jeden z těch, kteří kontrolovali pasy, byl prý dokonce přistižen při činu a našlo se u něj 950 eur (téměř 26 000 korun).

Pracovníci prokuratury při operaci prohledali 39 míst, včetně budovy celnice a pohraniční policie. Při tom objevili a zabavili několik tisíc eur a několik milionů forintů (statisíce korun).

Výše úplatků se podle vyšetřovatelů pohybovala od 20 do 100 eur. Cizinci museli platit v hotovosti, kterou si prý úplatní policisté schovávali do spodního prádla.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!