11. května 2016 9:43 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Malí uprchlíci v Řecku absolvují preventivní plošné očkování

Malí obyvatelé tábora Idomeni. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Malí obyvatelé tábora Idomeni. | foto: Eva Zahradníčková

IDOMENI Mezinárodní humanitární organizace Lékaři bez hranic (MSF) zahajuje ve spolupráci s řeckými úřady očkování uprchlických dětí proti nejrůznějším nemocem. Informovala o tom ve středu agentura DPA.

„Budeme očkovat asi 5000 dětí, od šestitýdenních miminek po patnáctileté pubescenty,“ řekla zástupkyně MSF Katy Athersuchová v severořeckém uprchlickém táboře Idomeni u hranice s Makedonií. Tam také podávání vakcín začíná.

„Očkujeme ne proto, že by vypukla nějaká nemoc, ale jako preventivní opatření,“ upozornila Athersuchová. Děti mají být očkovány proti deseti nejnebezpečnějším chorobám, „tak jak je (očkováno) vlastně každé dítě v Evropě“.

Provizorní uprchlický tábor u řeckého Idomeni.
V provizorním uprchlickém tábořišti s 11 000 obyvatel se totiž objevily letáky,...

Uprchlické děti tedy dostanou vakcíny například proti dětské obrně, příušnicím, žloutence typu B a tetanu. Šest týmů organizace Lékaři bez hranic se zástupci řeckých úřadů provedou očkování postupně ve všech uprchlických táborech v Řecku.

V zemi je nyní přes 50 000 blízkovýchodních uprchlíků, z toho více než 10 000 právě v Idomeni. Jen v tomto táboře tvoří nezletilí zhruba polovinu osazenstva.

ČTK

NÁZORY: V kolika letech jste si vzali hypotéku?
NÁZORY: V kolika letech jste si vzali hypotéku?

Anonym, nechci aby věděli, děkuji 8) Uvažuji o hypotéce, byt nebo dům. Musím samozřejmě ještě šetřit aby mi ji vůbec dali. Ale radši platit 8tisíc hypotéku než podnájem. Chci se zeptat v kolika letech jste si ji vzali, na co a zda nelitujete. Je mi 26, bezdětná.