4. ledna 2017 7:50 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Masový vrah Manson je prý vážně nemocný. Převezli ho do nemocnice

Charles Manson v roce 2012 | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Charles Manson v roce 2012 | foto: Reuters

SAN FRANCISKO Masový vrah Charles Manson odpykávající si doživotní trest byl kvůli vážným zdravotním problémům převezen z kalifornské věznice do nemocnice ve městě Bakersfield. Podle informací amerických médií je 82letý trestanec stále naživu. Manson byl usvědčen z osnování vražd sedmi lidí a odpykává si doživotí trest ve věznici Corcoran.

Do nemocnice vzdálené sto kilometrů jej převezla již v neděli záchranka, informoval list Los Angeles Times. Podle nejmenovaného zdroje tohoto deníku má problémy se srdcem, zatímco další média informovala o potížích trávícího traktu. Není jasné, na kterém oddělení byl hospitalizován, podle deníku The Californian však neleží na jednotce intenzivní péče.

Vězni z amerických nápravných zařízení jsou posíláni do nemocnic, pokud potřebují operaci, naléhavou péči nebo akutní stanovení diagnózy.

Manson a jeho „žáci“ koncem 60. let minulého století povraždili v Los Angeles devět lidí včetně herečky Sharon Tateové, manželky režiséra Romana Polanského. Té bylo tehdy 26 let a byla v osmém měsíci těhotenství. Byla ubodána k smrti.

Muž, který ve vězení nosí na čele obrázek hákového kříže, nařídil svým žákům, aby náhodně zabíjeli obyvatele bělošské luxusní čtvrti v Los Angeles v naději, že rozpoutá apokalyptickou rasistickou válku. Při procesu byl prezentován jako samotářský šílenec s obrovskou přesvědčovací schopností. Ve vězení je od roku 1971 a soud od té doby již dvanáctkrát zamítl jeho žádost o předčasné propuštění.

Spolu s ním byly na doživotí odsouzeny čtyři jeho následovníci - tři ženy a muž.

Sestra zavražděné herečky Tateové v úterý prohlásila, že jejímu vrahovi nepřeje nic zlého a pokud se někdy dozví o jeho úmrtí, pomodlí se za něj. „Nepřipustím si žádné pocity až do chvíle, než se potvrdí, že je to pravda,“ řekla AP na otázku o případné Mansonově smrti.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz