8. června 2017 13:05 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Materiál k bombě, která zabíjela v Manchesteru, prý nakoupil bratr útočníka

Účastnice koncertu v péči zdravotníků. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Účastnice koncertu v péči zdravotníků. | foto: Reuters

LONDÝN Bratr sebevražedného atentátníka, který v květnu v anglickém Manchesteru zabil 22 lidí, přiznal, že nakoupil materiál použitý k útoku. Prý ale nevěděl, kde atentát bude spáchán. Útočníkova bratra zadržela libyjská policie krátce po atentátu v Tripolisu, kde je také držen ve vazbě. O jeho svědectví informoval mluvčí libyjské protiteroristické brigády, uvedla agentura Reuters.

Podle původních informací z vyšetřování to měl být pachatel manchesterského útoku Salman Abedi, kdo si osobně nakoupil většinu klíčových komponentů. Podle jeho bratra se Abedi stal islámským radikálem v Británii v roce 2015, a to prostřednictvím internetu a jeho přátel. V den útoku prý zanechal své rodině vzkaz, v němž ji prosil o odpuštění.

Abedi se narodil v Manchesteru, jeho libyjští rodiče se ale před několika lety vrátili do vlasti. Podle vyšetřovatelů Abedi před útokem Libyi navštívil. Libyjské úřady zadržely kromě Abediho bratra i jeho otce.

Ariana Grandeová.
Policie na místě neštěstí
ČTK

BMW Řada 5 3,0...
BMW Řada 5 3,0...

r.v. 2012, naj. 55 000 km, diesel
950 000 Kč (s DPH)

Najdete na Lidovky.cz