1. ledna 2012 17:25 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Merkelová a Sarkozy v parodii kultovní 'Večeře pro jednoho'

Večeře pro jednoho v podání německé kancléřky a francouzského prezidenta | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Večeře pro jednoho v podání německé kancléřky a francouzského prezidenta | foto: YouTube

BERLÍN Britský skeč z 20. let "Večeře pro jednoho" je v Německu kultem a na Nový rok už několik desetiletí rozesmívá generace televizních diváků. Na serveru YouTube se letos objevila vylepšená verze: stařičkou Lady 'hraje' Angela Merkelová, jejího sluhu zase Nicolas Sarkozy.

Příběh skeče natočeného v 60. letech je morbidní a zároveň laskavý. Starý sluha obsluhuje svou paní a předstírá, že stůl je plný hostů, kteří už ve skutečnosti nejsou na světě. Zdvihá tak například číše k nesčetným přípitkům a neustále zakopává o tygří kůži. Příběhem se jako mantra stále opakuje otázka "Stejně jako loni?" Tou i několikaminutové představení končí, když si stará dáma po schodech odvádí svého starého sluhu tam, kde tušíme ložnici.

Na předělávce ze serveru YouTube mezi neexistujícími hosty najdeme bývalého řeckého premiéra George Papandrea, španělského expremiéra Jose Zapatera, či britského ministerského předsedu Davida Camerona. Všechny tři v podání francouzského prezidenta Nicolase Sarkozyho.

"Vypadáš mladší než kdy předtím", říká anglicky sluha předstírající Camerona kancléřce Merkelové. "Vypadáš bohatší než kdy předtím", dodá pak v němčině. "Nezapomeň, že v Evropě mluvíme německy", kontruje Merkelová  "Na každém summitu EU je to stejné. Ať se ho účastní kdokoli, jediný, kdo něco dělá jsou tihle dva," komentuje scénu hlas vypravěče, když se opilý sluha 'Sarkozy' potácí pokojem.

Originální Večeře pro jednoho

Parodie končí stejně jako originál. Sluha a Lady odchází společně do ložnice a při otázce "Stejně jako loni?", sluha namísto "Udělám, co je v mých silách", odpovídá  "Udělím ti AAA", s odkazem na nejvyšší hodnocení ratingových agentur. Video s názvem 'Euro pro nikoho' na YouTube zatím shlédlo více než  350 tisíc diváků.

Lidovky.cz