28. června 2019 10:01 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Merkelová netrpí žádnou vážnou chorobou, nechala se vyšetřit, píše německý tisk

Angela Merkelová se při setkání s německým prezidentem Steinmeierem třásla po... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Angela Merkelová se při setkání s německým prezidentem Steinmeierem třásla po... | foto: ČTK

BERLÍN Německá kancléřka Angela Merkelová netrpí žádnou vážnou chorobou, a to ani Parkinsonovou nemocí, píše list Stuttgarter Zeitung. Odvolává se přitom na vládní kruhy. Obavy o zdraví brzy pětašedesátileté političky vyvolal silný třes, který ji při oficiálních příležitostech v posledních dvou týdnech postihl hned dvakrát. Ve druhém případě byla podle Stuttgarter Zeitung příčinou indispozice vzpomínka na první takovou událost.

Merkelovou, které se něco podobného stalo už před dvěma lety při návštěvě Mexika, silný tělesný třes postihl minulý týden při setkání s ukrajinským prezidentem Volodymyrem Zelenským. Kancléřka, podle níž za to mohl nedostatek vody, se poté nechala důkladně vyšetřit. „Lékaři nic nenašli, ani žádný náznak Parkinsona,“ konstatuje deník.

Podruhé šéfku německé vlády postihl třes ve čtvrtek při jmenování nové ministryně spravedlnosti Christine Lambrechtové. V tomto případě prý za to mohla psychika. „Není žádný důvod k obavám. Vzpomínka na událost z minulého týdne vedla k této situaci, jde o proces psychologického zpracování,“ cituje list zdroj z vládních kruhů.

Angela Merkelová je už v pořádku. Na jejím programu se nic nemění.
Kancléřku opět postihl třas po celém těle.

Merkelová je kancléřkou od roku 2005, a je tak léta vystavena vysokému pracovnímu tempu a velkému tlaku. I proto nyní lékaři političce, které v dubnu zemřela matka, doporučili, aby si odpočinula.

ČTK