Sobota 23. října 2021, svátek má Teodor, Theodor
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Milánský soud poslal v megaprocesu za mříže 110 mafiánů

Svět

  11:23
MILÁN - Milánský soud v sobotu odsoudil v hromadném procesu celkem 110 podezřelých mafiánů a některé z nich poslal na dlouhá léta do vězení. Soud se zabýval kauzou, v níž bylo 119 lidí obviněno z toho, že se jako příslušníci kalábrijské mafie 'Ndrangheta' pokoušeli vybudovat jakousi pobočku zločinecké organizace v severní Itálii.

Policisté odvádějí jednoho z obžalovaných foto: theguardian

Nejvyšší trest - 16 let vězení - dostal Alessandro Manno, kterého soudce označil za hlavu místních mafiánských sítí. Podezřelí mafiáni byli zatčeni při velkém policejním zátahu letos v červnu.

Do operace nazvané Minotaurus se tehdy zapojilo 1300 policistů v okolí severoitalských měst Milán, Turín a Modena. Policie je obvinila mimo jiné ze zločinného spolčování, pašování drog, nelegálního nošení zbraní, lichvy, vydírání a z nelegálního převodu peněz pocházejících z obchodních aktivit. Navíc zajistila majetek ve výši 70 milionů eur.

ČTĚTE TAKÉ:

Kromě údajného kápa Alessandra Manna odešli s dlouhými tresty také vysoce postavení mafiáni Cosimo Barranca a Pasquale Zappia. Obžalovaní se postarali v soudní síni o velké pozdvižení, když hlasitě vykřikovali nadávky a vyhrožovali dokonce i svým vlastním advokátům.

'Ndrangheta se v posledních desetiletích stala nejmocnější a nejobávanější ze čtyř mafiánských organizací v Itálii, k nimž patří Camorra v oblasti Neapole, Cosa Nostra na Sicílii a Sacra Corona Unita (Posvátná sjednocená koruna) v Apulii.

'Ndrangheta má sice historicky své zázemí v Kalábrii, operuje ale čile i daleko za hranicemi země a v poslední době se snaží svou síť rozšířit i v rámci Itálie.

Autoři: ,

Syndrom Petra Pana. Proč někteří muži nikdy nedospějí a žijí jako paraziti

Premium V každém chlapovi zůstává kousek kluka, ale musí to být právě jen ten kousek. Pokud muž nechce vyrůst a převzít...

Čína má Evropu v hrsti, za pár týdnů dojde hořčík. Auto bez něj nevyrobíte

Premium Vše nasvědčuje, že současná čipová krize v automobilovém průmyslu je jen zahřívacím kolem před tím, co se na Evropu...

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...

Najděte svou vnitřní krásu: Otestujte nutrikosmetiku od Manufaktury
Najděte svou vnitřní krásu: Otestujte nutrikosmetiku od Manufaktury

Podpořte krásný vzhled své pleti a pokožky nejen zvenku, ale také zevnitř. Objevte nutrikosmetiku značky Manufaktura. Hledáme 30 uživatelů, kteří s...

Mohlo by vás zajímat