9. září 2018 18:24, aktualizováno  19:14 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Kolonu s moldavským prezidentem smetl náklaďák. Den po po smrtelné autonehodě abcházského premiéra

Záběr z nehody při níž byl zraněn moldavský prezident Igor Dodon. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Záběr z nehody při níž byl zraněn moldavský prezident Igor Dodon. | foto: Youtube

Kišiněv Na severozápad od hlavního moldavského města Kišiněv došlo v neděli k autonehodě, při níž byl zraněn prezident země Igor Dodon. Podle moldavských médií nehodu způsobil řidič nákladního automobilu, který dostal smyk a narazil do prezidentského konvoje. Událost se stala jen den poté, co při podobné autonehodě zemřel premiér Abcházie Gennadij Gagulia.

Nákladní automobil vjel do protisměru a narazil do dvou vozů v moldavském prezidentském konvoji, jedno z nich pak zůstalo převrácené stát u silnice, což dokazují i fotografie dostupné na sociálních sítích.

Sám prezident Dodon, který vede Moldavsko od prosince roku 2016, podle místních médií, na něž se odkazuje server BBC, utrpěl jen lehká zranění. Jeho matka je podle dostupných informací ve vážném stavu.

Moldavský prezident se zúčastnil pokládání věnců u hrobu neznámého vojína v...

Moldavský prezident Igor Dodon

Incident se stal jen den poté, co při autonehodě zemřel premiér Abcházie Gennadij Gagulia. Premiér státu na území Gruzie podporovaného Ruskem se zrovna vracel z letiště v Soči po návštěvě Sýrie.

Sobotní nehoda přitom byla velmi podobná. Auto jedoucí v opačném směru dostalo smyk a narazilo do konvoje, v němž kromě Gagulii jel i abcházský prezident Raul Chadžimba. Ten nehodu viděl a okamžitě odmítl možnost, že by se jednalo o teroristický útok.

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz