Pátek 1. března 2024, svátek má Bedřich
130 let

Lidovky.cz

Na Filipínách kohout usmrtil policistu, zvíře přidělanou břitvou zasáhlo muže do tepny

Svět

  8:42
Manila - Policista, který na Filipínách zasahoval při nepovolených kohoutích zápasech, zemřel poté, co ho zranil jeden z opeřenců. Ve středu o tom na svých internetových stránkách informuje britská zpravodajská stanice BBC.
Kohoutí zápas - ilustrační foto

Kohoutí zápas - ilustrační foto foto: Shutterstock

Neštěstí se stalo v provincii Severní Samar, když kohout břitvou připevněnou kvůli zápasu na pařátu sekl policistu do stehna. Zasáhl mu tepnu. Policista byl sice převezen do nemocnice, při příjezdu ho ale lékaři prohlásili za mrtvého.

BBC uvádí, že kohoutí zápasy byly během nynější pandemie covidu-19 zakázány. Před ní se směly konat o nedělích, svátcích a různých místních slavnostech v arénách, které k tomu mají potřebná povolení.

Nejvíce pašované zvíře v Asii dostalo status nejvyšší ochrany. Jeho spojitost s koronavirem se neprokázala

Velitel policie v provincii Severní Samar řekl, že jeho kolega měl „nevysvětlitelnou smůlu“. Připustil, že když se o případu dozvěděl, nemohl uvěřit, že je to pravda. „Je to poprvé za 25 let, co sloužím u policie, kdy jsme přišli o člověka kvůli ostruze zápasnického kohouta,“ řekl.

V souvislosti s případem policie zatkla tři lidi a zkonfiskovala sedm kohoutů, dvě sady ostruh a nižší finanční obnos.

Kohoutí zápasy se na Filipínách těší velké oblibě. Drsná podívaná přitahuje davy lidí, kteří sázejí na výkony jednotlivých ptáků.

Autor: