Sobota 9. prosince 2023, svátek má Vratislav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Magazín

Nožem ozbrojený kohout v Indii usmrtil svého majitele. Policie pátrá po organizátorech nelegální akce

Nožem ozbrojený kohout v Indii usmrtil svého majitele. foto: Pixabay.com

Nové Dillí - Kohout s připevněným nožem k noze způsobil smrtelná zranění vlastnímu majiteli při nelegálním kohoutím zápase v jižní Indii. Tento tragický čin zároveň odstartoval policejní pátrání po organizátorech akce.
  13:00

Sedm zvířat uhynulo. Po kohoutích zápasech policie zatkla 182 osob

Ozbrojené zvíře se pokusilo o útěk, a když se ho majitel  snažil chytit, utrpěl při tom od kohouta bodná zranění v oblasti třísla nožem o velikosti sedm centimetrů. Po cestě do nemocnice zemřel na následky velké ztráty krve.

„Majitel kohouta byl jedním z šestnácti organizátorů kohoutích zápasů ve vesnici Lothunur, kde se také nehoda odehrála. Kohout byl krátce ponechán na policejní stanici, než byl poslán na drůbeží farmu,“ uvedl pro The Guardian policista.

Na Filipínách kohout usmrtil policistu, zvíře přidělanou břitvou zasáhlo muže do tepny

Policie nyní pátrá po zbylých patnácti osobách, které se na události podílely. Ty podle BBC čelí obvinění ze zabití, z nelegálního sázení a pořádání zakázaných kohoutích zápasů. Místní policista také uvedl, že zvíře bude později předvedeno u soudu jako důkaz.

Kohoutí zápasy
Pro mnohé Peruánce jsou kouhoutí zápasy zábava, pro jiné bysnys, v němž se točí velké peníze

Kohoutí zápasy jsou v Indii nelegální od roku 1960, ale stále běžné ve venkovských oblastech indických států. Speciálně pro boj chovaní kohouti mají na nohách uvázané nože nebo čepele o průměru 7,5 centimetru a diváci sázejí na to, kdo z nich krvavý boj vyhraje. Tisíce kohoutů každoročně umírají v zápasech, které navzdory snaze skupin pro práva zvířat přitahují velké davy diváků.

Vyhrajte profesionální kosmetický přístroj od značky GESKE!
Vyhrajte profesionální kosmetický přístroj od značky GESKE!

S přístrojem Facial Hydration Refresher 4v1 nebude mít matná a unavená pleť žádnou šanci. O tento zázrak dnes soutěžíme. Jak se můžete zapojit?