Středa 22. května 2024, svátek má Emil
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Na svatbě prince Harryho to bude vonět po růžích a pivoňkách. Svatební pár zveřejnil výběr květin

Svět

  19:15
LONDÝN/PRAHA - Bílé růže, pivoňky a náprstníky budou za necelých sedm týdnů zdobit kapli svatého Jiří na hradě Windsoru, ve které si své ano řeknou britský princ Harry a americká herečka Meghan Markleová. Oznámil to v neděli Kensingtonský palác. Floristka Philippa Craddocková podle něj bude při výzdobě pracovat i s řadou dalších květin, které v polovině května v okolí královského hradu západně od Londýna pokvetou.

Princ Harry se svou snoubenkou Meghan Markleovou. foto: Reuters

Kapli a další místa, na kterých se královská svatba 19. května odehraje, hodlá Craddocková vyzdobit nejen bílými růžemi, pivoňkami a náprstníky, ale i větvičkami bříz, buků a habrů a květinami z okolí Windsoru. Na výběru se podle londýnské floristky, která pracovala i pro řadu známých módních značek, podíleli i sami snoubenci Harry a Meghan.

Harry s Meghan nejraději sledovali seriál o Alžbětě II., píše novinářka v knize o princově soukromí

„Konečná podoba výzdoby bude reprezentovat je jako pár, čehož chci ve své práci vždycky dosáhnout,“ uvedl Craddocková, podle níž bude květinová výzdoba „lokální, sezónní a udržitelná“. Po svatbě dostanou květinová aranžmá různé charitativní organizace.

Jasno už je také o svatební dortu a také při jeho výběru snoubenci mysleli na životní prostředí. Upečen bude totiž podle Kensingtonského paláce z bioproduktů a sezónních přísad. Chutnat by měl po citrónu a bezovém květu.

Třiatřicetiletý princ Harry si o tři roky starší americkou herečku Meghan Markleovou známou především ze seriálu Kravaťáci vezme za přítomnosti 600 pozvaných hostů. Jejich jména zatím zůstávají zahalena tajemstvím. Následné večerní recepce se zúčastní už jen dvě stovky hostů. Příjezd a odjezd svatebčanů bude moci před hradem Windsor sledovat více než dva a půl tisíce pozvaných z řad veřejnosti.

Princ Harry oznámil zasnoubení s americkou herečkou Meghan Markleovou.
Princ Harry se snoubenkou Meghan Markleovou v zahradě Kensingtonského paláce v...

Očekává se, že kvůli svatbě dorazí do Británie množství turistů. Přímo do Windsoru by mohlo přijet až 100 000 lidí. Britské ekonomice by událost měla podle některých odhadů přinést zhruba půl miliardy liber (14,4 miliardy korun). Kromě turistů by měli více utrácet i sami Britové.

Vnuk královny Alžběty II. Harry je po svém otci Charlesovi, bratrovi Williamovi a jeho dětech Georgeovi a Charlotte pátým v pořadí následnictví trůnu. Narození třetího Williamova potomka, které se očekává tento měsíc, Harryho však odsune až na šestou příčku.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!