Úterý 19. října 2021, svátek má Michaela
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Mladinké prostitutky berou steroidy určené pro dobytek

Svět

  8:00
DHÁKA - V chudinských čtvrtích Bangladéše se prostitucí živí mladinké dívky. Většinou je tam prodaly jejich chudé rodiny, některé se do nevěstinců dostaly v deseti letech. Aby dívky, které přicházejí do bordelu podvyživené, vypadaly atraktivně, musí brát Oradexon, steroidy, jimiž farmáři vykrmují dobytek.

Některé dívky platí sexem svým 'manželům', kteří jim za to slibují ochranu. foto: Reuters

S tvářemi opatřenými tlustou vrstvou líčidla, v upjatých blůzičkách a dlouhých spodničkách postávají dospívající dívky ve špinavých uličkách, smějí se a lákají potenciální zákazníky procházející v časném podvečeru nechvalně proslulou čtvrtí červených luceren bangladéšského města Tangail.

V chudinské čtvrti Kandapara tvořené labyrintem úzkých uliček lemovaných stísněnými chatrčemi z vlnitého plechu není nouze o muže hledající "společnici", napsala agentura Reuters. Ale při cenách začínajících už na 50 taka (asi 11 korun) musejí místní dívky získat tolik zákazníků, kolik je jen možné. To vede k zoufalému a potenciálně nebezpečnému trendu zneužívání steroidů mezi dospívajícími prostitutkami, které si tak snaží "vylepšit" vlastní vzhled.

"Existuje velký rozdíl mezi tím, jak vypadám teď, a jak podvyživeně jsem vypadala v dětství," řekla sedmnáctiletá Haši. Do obchodu se sexem ji nalákala obchodnice s lidmi, když jí bylo deset. Tehdy ji prodala do bordelu ve čtvrti Kandapara, kde také začala brát steroidy.

"Jsem zdravější než předtím a schopná obsloužit denně spoustu zákazníků. Někdy až patnáct," chlubí se ve svém malém pokojíku s postelí, sporákem a plakáty bollywoodských hvězd na zdi, zatímco si mezi dokonale tvarované obočí umísťuje velkou černou tečku bindi.

NA FOTOGALERII SE PODÍVEJTE ZDE:

Prostitutky před vchodem do bordelu lákají zákazníky. Za den si jedna vydělá kolem pěti dolarů.

Haši je jedna ze zhruba 900 prostitutek, které vedou tvrdý život zneužívání v Kandapaře a z nichž některým je sotva dvanáct let. Tady jsou vázány nejen dluhy a strachem ze společenského stigmatu, ale také nutností brát steroid, který jim přináší vyšší zisky, ale má nebezpečné vedlejší účinky.

Tlustší jsou přitažlivější

Steroid užívaný dívkami léčí záněty a alergie u lidí a farmáři ho používají, aby jejich dobytek snáze tloustl. Podle místních charit tento lék bere 90 procent sexuálních pracovnic v Kandapaře a dalších čtrnácti legálních nevěstincích po celé chudé jihoasijské zemi.

Dívky k jeho užívání nejprve nutí jejich madam, které bordely řídí. Steroid zvyšuje jejich chuť k jídlu, ony rychleji tloustnou a vypadají, že jsou zdravější a starší než ve skutečnosti. Tím pádem jsou přitažlivější pro zákazníky, kteří dávají přednost dívkám s patřičnými "křivkami". Steroidy také pomáhají zahnat nežádoucí pozornost policie, protože legální věk pro provozování prostituce je v Bangladéši osmnáct let.

Dívky přijímají klienty v těchto pokojích.

Dívky přijímají klienty v těchto pokojích.

I po požadovaném ztloustnutí ale dívky steroid užívají dál. Tvrdí, že je udržuje "silné a zdravé", a díky tomu mohou mít denně víc zákazníků a vydělat dost peněz na přežití. "Moje sardarni (madam) mě nutila brát tablety. Bila mě a nedávala mi jídlo. Vyhrožovala mi a připomínala moje půjčky," řekla Haši, která má čtyřletého syna. Vychovávají ho příbuzní a ona ho neviděla už dva roky.

"V tomhle nevěstinci si zákazníci vždycky vybírají zdravé holky. Potřebuju zákazníky, abych mohla platit účty a půjčky. Když nemám jeden den klienty, tak nemám další den co jíst. A přála bych si našetřit nějaké peníze pro svého syna," dodala. Podobný příběh zažívá většina dospívajících dívek v Kandapaře. Chudé rodiny na venkově je už za 20.000 taka (asi 4500 korun) prodávají obchodníkům s lidmi, a ti je pak prodají do bordelů madam, jež se rekrutují z bývalých prostitutek.

Steroidy jsou vysoce návykové

Dívky sice mají až 15 zákazníků denně, ale všechny peníze jdou do kapes jejich madam, které jim tvrdí, že si musejí odpracovat, co za ně nevěstinec zaplatil. Mnohé dívky jsou v bordelech v Kandapaře celé roky, ale protože jsou negramotné, nemají tušení, zda byl jejich dluh už vyrovnán, ani na co mají vlastně právo. Jiné, které madam nechaly jít, protože jsou už příliš staré nebo dost nevydělávají, mohou teoreticky odejít, kam se jim zlíbí. Většinou ale stejně zůstávají, protože se bojí, že je konzervativní, převážně muslimská společnost nepřijme zpátky.

Říkají, že steroid jim pomáhá pokračovat, i když s sebou při dlouhodobém užívání nese známá rizika. Může způsobovat cukrovku, vysoký krevní tlak, kožní vyrážky a navíc je vysoce návykový. Oslabuje také imunitní systém a pacienti jsou tak náchylnější k nemocem.

Objevily se také případy dívek, které zemřely po předávkování malou bílou pilulkou. Ta je ve slumech Kandapary všeobecně k dispozici a prodává se bez předpisu - balení deseti pilulek u stánků s čajem a cigaretami stojí 15 taka (asi 3,50 koruny).

Zapojte se do diskuze! Nově přes SMS

Autoři: ,

Děti zvládnou všechno, to samé ženy. Muži však nevydrží, říká expert na přežití

Premium Tři dny trvalo pátrání po osmileté Julii z Berlína, která se v neděli ztratila rodičům u Čerchova na Domažlicku. V...

Jak se rodí sebevražda. Psychiatr Höschl nejen o schizofrenii a depresi

Premium Jak velká musí být síla, která člověka dožene k tomu, že si sám dobrovolně vezme život? Jaké jsou poslední myšlenky...

Od perfekcionisty Contadora k Pogačarovi bez nepřátel. Hvězdy očima Kreuzigera

Premium Zažil vládu Contadora i Frooma, řádění Sagana, razantní nástup Pogačara. Během šestnácti let profikariéry se vedle...

Mohlo by vás zajímat