21. listopadu 2010 17:21 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Nahé modelky vs. zahalené muslimky. Švýcarsko má další provokativní kampaň

Provokativní kampaň švýcarské SVP. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Provokativní kampaň švýcarské SVP. |

CURYCH Švýcarsko čeká příští týden další referendum týkající se práv přistěhovalců. Strana, která hlasování iniciovala, vytvořila provokativní anti-imigrační kampaň. Jsou na ni fotografie mladých nahých modelek v mělčině Curyšského jezera v kontrastu s obrázkem skupinky starších zahalených muslimek nořících se do kalné vody - podle autorů vize Švýcarska za dvacet let.

Fotografie mají prý občany varovat před tím, jak by alpská země mohla dopadnout v příštích letech, bude-li povolena větší imigrace.

Internetovou kampaň vytvořila regionální pobočka populistické Švýcarské lidové strany (SVP). Ta stála i u zrodu kontroverzního referenda, v němž Švýcaři před rokem rozhodli o zákazu výstavby minaretů ve své zemi.

Curych 2010, a o dvacet let později. Provokativní kampaň švýcarské SVP:

Mluvčí strany ale sdělil deníku The Daily Telegraph, že provokativní fotky jsou dílem stranických aktivistů ve městě Wohlen nedaleko Curychu a strana kampaň nehodlá šířit po celé zemi.

Příští neděli Švýcaři rozhodnou o návrhu zákona, podle kterého by cizinci, kteří se v zemi dopustí závažné trestné činnosti, měli být deportováni. Podle posledních odhadů návrh referendem projde, podpořit by jej mělo 54 procent občanů.  

Přečtěte si více o zákazu minaretů ve Švýcarsku

Švýcarské ministerstvo spravedlnosti ale varovalo, že v případě schválení zákona, se země dostane do konfliktu s mezinárodními úmluvami jako je Evropská konvence o lidských právech. Ta zakazuje diskriminaci na základě rasy, barvy pleti, náboženství a národnosti.

Švýcarsko už mezinárodní kritiku sklidilo právě kvůli schválenému zákazu výstavby minaretů.

jvJana Vrubelová

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!