Pátek 6. prosince 2019svátek má Mikuláš -4 °C polojasno Předplatné LN
29. prosince 2018 19:59 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Narkoman přerušil provoz na letišti v Hannoveru. S autem se dostal až na vzletovou plochu

Německá policie | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Německá policie | foto: Reuters

Berlín  Zhruba na čtyři hodiny přerušilo v sobotu letiště v severoněmeckém Hannoveru provoz kvůli vozu, který vjel na vzletovou plochu. Řidič automobilu byl pod vlivem drog, informovala s odvoláním na spolkovou policii agentura DPA. Policisté se nedomnívají, že by měl čin teroristický motiv. Hannoverské letiště odbavuje vnitroněmecké i mezinárodní lety.

Letadla na letišti severně od metropole spolkové země Dolní Sasko nepřistávala, ani z něj nevzlétala zhruba od 16:00 do 20:00 SEČ. Na letištní plochu krátce před přerušením provozu vjel automobil, který před tím prorazil bránu. Řidič se snažil pronásledovat letadlo, které právě přiletělo z Atén. Policistům se jej ale podařilo rychle zadržet.

Řidič vozu, kterému je podle agentury DPA mezi 20 a 30 lety, byl pod vlivem omamných látek. Drogový test byl pozitivní na kokain a amfetaminy, uvedla policie. Jeho vůz měl polskou státní poznávací značku, totožnost samotného řidiče ale policisté zatím zjišťují. V autě policisté nic nebezpečného nenašli.

Podle agentury DPA je řidiči mezi 20 a 30 lety. Vůz měl polskou státní poznávací značku, totožnost samotného řidiče ale policisté zatím zjišťují.

Zhruba od 19:00 začalo letiště opět odbavovat cestující, obnovení provozu zatím ale ohlášeno nebylo. Podle letiště zatím není jasné, kdy budou moci letadla opět vzlétat a přistávat. Většina letištního terminálu zůstala po celou dobu otevřená, cestující policie neevakuovala. Přerušení provozu se dotklo 13 vzletů a 21 přistání.

Hannoverské letiště nepatří k největším v Německu. Ročně jím projde kolem šesti milionů cestujících.

ČTK
Premium

Sprcha pro osm lidí: jak to vypadalo na Epsteinově ranči na dělání dětí

Ranč Zorro pedofilního milionáře Jeffreyho Epsteina v poušti v Novém Mexiku,... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kdyby zdi mohly mluvit. Přinášíme exkluzivně snímky přepychového ranče, kam americký finančník Jeffrey Epstein svážel...

Premium

Až patnáct procent mladých žen trápí záhadná nemoc. Lékaři si s ní nevědí rady

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Syndrom PCOS výrazně komplikuje početí. Problémy s ním trápí stále více Čechů. Některé rodiny pořízení potomka příliš...

Premium

Je sexting nevinná hra nebo nevěra? Pánové jsou tolerantnější než dámy

Sexting | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Generace našich rodičů tohle řešit nemusela. Měli poměrně jasno a věděli, co je a není zahýbání. Moderní technologie...

OVĚŘENO: 5 tajemství Miss, jak si udržet krásnou pleť
OVĚŘENO: 5 tajemství Miss, jak si udržet krásnou pleť

Zimní počasí naši pleť neúměrně zatěžuje. Chlad a vítr ji poškozují a vysušují. Ztrácí tak důležité živiny, které je třeba doplňovat. Jak udržet pokožku zdravou a krásnou i v tomto nevlídném počasí? Své tipy prozradila Miss Face Czech Republic Nikola Uhlířová.