24. května 2019 15:46, aktualizováno  Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Nejméně 17 dětí zemřelo při požáru nákupního střediska v Indii, lidé se zachraňovali skokem z nejvyššího patra

Požár obchodního centra v Suratu v Indii. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Požár obchodního centra v Suratu v Indii. | foto: ČTK/AP

Surat (Indie) Nejméně 17 studentů v pátek zahynulo při požáru, který vypukl v komerčním středisku ve městě Surat v indickém státě Gudžarát. Informovala o tom agentura AP. Více než deset žáků utrpělo popáleniny, s nimiž skončili v nemocnici. Požár pravděpodobně způsobil elektrický zkrat a oheň se poté začal rychle šířit.

Podle serveru India Today vypukl požár ve třetím a čtvrtém podlaží budovy Taxshila Complex, kde měla 30členná skupina žáků doučování; všem bylo méně než 20 let. Někteří z nich se pokusili zachránit skokem z oken hořící budovy, anebo sešplhat po fasádě. To zachytila i videa, která kolují na Twitteru. (Varování: Video může obsahovat drastické záběry.) 

Požár vypukl v blízkosti schodiště, a proto se studenti nemohli dostat ven.

Na místě zasahují hasičské a záchranné týmy.

Indický premiér Naréndra Módí ve zprávě zveřejněné na twitteru napsal, že je myšlenkami s rodinami pozůstalých. „Tragédie v Suratu mě nesmírně trápí,“ napsal. „Kéž se zranění brzy zotaví,“ dodal s tím, že už vydal pokyny úřadům, aby pomohly lidem postiženým požárem.

Davy se sešly pozorovat požár obchodního centra v Suratu v Indii.

Davy se sešly pozorovat požár obchodního centra v Suratu v Indii.

Požár obchodního komplexu v indickém městě Surat.

Požár obchodního komplexu v indickém městě Surat.

ČTK

Advantage Consulting, s.r.o.
STÁŽISTA V ODD. TECHNOLOGIE

Advantage Consulting, s.r.o.
Středočeský kraj
nabízený plat: 30 000 - 35 000 Kč

Najdete na Lidovky.cz