19. října 2018 17:04 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Nejméně 50 lidí v severní Indii přejel vlak. Přihlíželi hinudistickému svátku

Vijayadashami znamená vítězství, tedy překonání devíti špatných vlastností. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vijayadashami znamená vítězství, tedy překonání devíti špatných vlastností. | foto: TwitterReuters

Nové Dillí Nejméně 58 lidí v pátek v severní Indii srazil a zabil vlak, další desítky lidí jsou zraněny. Lidé, kteří během hinduistického svátku sledovali ohňostroj a odpalovali petardy, podle médií neslyšeli vlak přijíždět. S odvoláním na místní činitele o tom informovala agentura AP.

Neštěstí se stalo na předměstí Amritsaru ve státě Paňdžáb, kde se lidé nahrnuli na koleje, aby měli co nejlepší výhled na ohňostroj. Rychlostní vlak, který je smetl, po střetu s nimi nezastavil.

Z místa zatím bylo odneseno 30 těl, ale práci komplikuje tma. Kritika se mezitím snáší jak na adresu úřadů, které povolily ohňostroj tak blízko kolejí, tak i na adresu železnice, která nepřijala žádná bezpečnostní opatření. Přijíždějící vlak podle svědků ani nezatroubil.

Podle indické tiskové agentury PTI ve stejnou dobu přijížděly z opačného směru další dva vlaky, a lidé tak měli jen málo možností, kam utéct. Ministerstvo železniční dopravy se zatím nijak nevyjádřilo.

Indický premiér Naréndra Módí v příspěvku zveřejněném na twitteru uvedl, že ho zpráva o neštěstí zarmoutila. „Požádal jsem oficiální činitele, aby ihned zajistili nezbytnou pomoc,“ dodal.

19.října 2018 v 16:37, příspěvek archivován: 19.října 2018 v 17:05

VIDEO: BREAKING VIDEO: The moment when train in India, Amritsar, ran over a religious rally when they were burning some effigy, caught on camera https://t.co/UgvyRYzpXj

Pro zobrazen? videa mus?te m?t zapnutou podporu JavaScriptu

BREAKING VIDEO: The moment when train in India, Amritsar, ran over a religious rally when they were burning some effigy, caught on camera https://t.co/UgvyRYzpXj

ČTK

Najdete na Lidovky.cz