13. dubna 2018 12:31, aktualizováno  14:40 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Německá policie zastřelila Afghánce, jenž zranil lidi u pekařství

Německá policie | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Německá policie | foto: Reuters

BERLÍN/PRAHA Německá policie zastřelila v pátek časně ráno ve městě Fulda 19letého Afghánce, který před pekařstvím napadl a zranil několik lidí. Informovala o tom agentura DPA, podle které policie motiv útoku zatím nezná.

Podle sdělení policejní mluvčí se oběťmi útočníka stali pracovníci pekařství a řidič dodávky jejich dodavatele. Incident se odehrál v 04:20, kdy pekařství ve městě Fulda, asi 90 kilometrů severovýchodně od Frankfurtu nad Mohanem, ještě nemělo otevřeno.

Po příjezdu policistů na místo činu napadl útočník i je, házel po nich kameny a útočil čímsi podobným obušku. Muži zákona jej proto zastřelili.

Vážné zranění utrpěl podle dosavadních informací řidič dodávky, Afghánec po něm házel kameny. Zranění při zásahu utrpěl i jeden policista.

Pachatelem činu je podle policie 19letý Afghánec, který žil v nedaleké ubytovně pro žadatele o azyl. Motiv jeho činu zatím ale zůstává nejasný, podle mluvčí policie se nezdá, že by byl politický. Jasné zatím není, zda nebyl muž pod vlivem drog či alkoholu.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz