12. května 2018 8:58 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Německo chce pomoc s identifikací násilníků z G20. Žádá o ní i Česko

Ohně v nočním Hamburku. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ohně v nočním Hamburku. | foto:  Petr Topič, MAFRA

BERLÍN Německo se v pátrání po výtržnících z loňských demonstrací během červencové schůzky představitelů zemí skupiny největších ekonomik světa G20 v Hamburku obrátilo s žádostí o pomoc na 15 evropských zemí, mimo jiné i na Českou republiky.

Dotčené země obdržely z Německa fotografie 24 osob, které policie podezřívá z násilností, levicoví politici a aktivisté bojující za právo na soukromí ale proti takovému postupu protestují a považují ho za nepřiměřené porušení práv hledaných lidí.

Ani konec summitu zemí G20 nepřinesl do ulic severoněmeckého Hamburku klid.
Demonstranti vytvořili barikádu z kol.

Spolkový kriminální úřad (BKA) zahraniční partnery žádá o pomoc s identifikací osob, které podezřívá ze zakládání požárů, fyzických útoků na policisty, násilností a dalších trestných činů. Vedle Česka obdržely fotografie také úřady ve Španělsku, Řecku, Británii, Francii, Polsku, Maďarsku, Nizozemsku, Belgii, Rakousku, Švédsku, Dánsku, Finsku, Itálii a Švýcarsku.

Při nepokojích na počátku loňského července se odehrály násilnosti, útoky na policii i rabování v obchodech. Policie kvůli násilnostem vyšetřuje několik stovek osob a soudy mezitím vynesly na 40 verdiktů proti radikálům.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz