Pátek 15. ledna 2021svátek má Alice -1 °C sněžení Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Německo mělo za sobotu opět méně nakažených než Česko. Mexiko a Brazílie hlásí stovky mrtvých

Německá policie kontroluje opatření kvůli koronaviru. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Německá policie kontroluje opatření kvůli koronaviru. | foto: Reuters

Brasília/ Mexiko V Německu přibylo za poslední den 2279 nových případů nákazy koronavirem. V neděli o tom informuje agentura DPA s odkazem na Institut Roberta Kocha. Nárůst počtu nově infikovaných je v Německu opět nižší než v přibližně osmkrát menším Česku, kde jich za sobotu přibylo 2556.

Dva další pacienti s koronavirem v Německu za posledních 24 hodin zemřeli, celková smrtelná bilance v nejlidnatější zemi EU se zvýšila na 9529. Od začátku pandemie covid-19 se tam nakazilo 299 237 lidí.

DPA upozorňuje, že v neděli a v pondělí bývají údaje obvykle nižší než po zbytek týdne, protože ne všechny zdravotní úřady předávají Institutu Roberta Kocha aktuální data.

Kvůli koronaviru se v Německu oslavy letošního 30. výročí znovusjednocení země musely obejít bez velkých hromadných akci.

Brazílie hlásí necelých 600 obětí za den

V Brazílii přibylo za poslední den 599 mrtvých s koronavirem. Počet nakažených v nejlidnatější zemi Latinské Ameriky se zvýšil o 26.310 na více než 4,9 milionu. v neděli tom informovala agentura Reuters.

V Brazílii celková smrtelná bilance činí 145.987 a je tak po Spojených státech druhá nejvyšší na světě. Počet nakažených je v Brazílii třetí nejvyšší, víc jich je pouze ve Spojených státech a Indii.

V Mexiku, kde žije asi 128,4 milionu lidí, zdravotní úřady za posledních 24 hodin evidují 4863 nových případů koronavirové infekce, 388 pacientů s covidem-19 zemřelo. Celkový počet nakažených je k neděli 757 953 a mrtvých 78.880. Reuters nicméně upozorňuje, že skutečná čísla budou pravděpodobně mnohem vyšší, protože v zemi se testuje jen v omezené míře.

Souboj českých stálic. Je větší octavia o tolik lepší než menší scala?

Srovnávací test Škody Octavie a Scaly | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Na počátku byla temnota. Pak bůh řekl budiž octavia. A byla. A viděl, že octavia je dobrá... ale že by to chtělo ještě...

Pýchu dnes nazýváme zdravým sebevědomím, promlouvá k lidem profesor Kašparů

Lékař, psychiatr, vysokoškolský profesor a řeckokatolický kněz Jaroslav... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Sedm hlavních hříchů jsme si přejmenovali. Z neřestí jsme vytvořili ctnosti, a tak se možná není čemu divit, že se...

Jako žena jsem byla ve Vatikánu poněkud výrazná, vzpomíná farářka Kopecká

Martina Viktorie Kopecká, farářka Církve československé husitské | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Svým vzhledem působí rozruch na mnoha místech, dokonce i ve Vatikánu. Je mladá, krásná a hlavně progresivní. Život...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!